Władze Wolverhampton zdecydowane na rekordowy transfer

miesiąc temu
Władze Wolverhampton zdecydowane na rekordowy transfer

Jak poinformowali dziennikarze „O Jogo”, Raúl Jiménez przekonał do siebie włodarzy Wolverhampton Wanderers, którzy planują jego wykup z Benfiki.

Raúl Jiménez latem trafił na wypożyczenie do Premier League, a konkretnie do „Wilków”. Za tę transakcję Benfica otrzymała trzy miliony euro. Angielski klub zapewnił sobie także opcję transferu definitywnego. Według portugalskiej prasy, ekipa z Molineux Stadium jest zdecydowana na ten krok.

Jeśli spekulacje dziennikarzy się sprawdzą, Wolverhampton pobije swój transferowy rekord. To jednak nie wszystko. 
Będzie to również największa transakcja z udziałem Meksykanina, bowiem Anglicy, by wykupić 27-latka, muszą zapłacić 38 milionów euro. Dotychczasowy rekord należy do Benfiki, która w 2015 wydała 22 miliony właśnie na Jiméneza.

W obecnym sezonie wychowanek Club América rozegrał w barwach „Wilków” 15 spotkań, strzelił cztery gole i zanotował pięć asyst. Po raz ostatni napastnik trafił do siatki rywali kilka dni temu, gdy jego drużyna mierzyła się z Chelsea (2:1). Jak się okazuje, bramka ta była niezwykle ważna nie tylko dla Wolverhampton, ale również dla zawodnika, który w ten sposób ostatecznie przekonał do siebie włodarzy angielskiego klubu.

Ojciec Jiméneza uważa, że jego syn, przenosząc się do Anglii, wykonał odpowiedni krok w swojej karierze. - Uważam, że Premier League to jedna z najlepszych lig świata. To był dobry wybór dla Raúla, który przeniósł się do Wolverhampton, by odbudować karierę i liczy, że tam pozostanie. Jiménez zaadaptował się w Premier League, szybko wszedł do zespołu i  mamy nadzieję, że taki stan rzeczy utrzyma się na dłużej, a mój syn będzie strzelał bramki - powiedział w rozmowie z „O Jogo”.

70-krotny reprezentant Meksyku w koszulce Benfiki rozegrał w sumie 120 spotkań. W tym czasie 27-latek dwa razy sięgał z „Orłami” po mistrzostwo Portugalii.  ŹRÓDŁO
O Jogo
TAGI: Raúl Alonso Jiménez Rodríguez Wolverhampton Wanderers FC Benfica Lizbona Anglia Portugalia Meksyk
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.