Timothy Weah opuści PSG? Zimowy transfer pod nadzorem Tuchela

miesiąc temu
Timothy Weah opuści PSG? Zimowy transfer pod nadzorem Tuchela

Timothy Weah najprawdopodobniej spędzi pozostałą część sezonu poza ekipą Paris Saint-Germain.

Reprezentant Stanów Zjednoczonych jest uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników, jakich w ostatnim czasie wypromowała akademia paryskiego zespołu. W związku z konkurencją w osobach Neymara i Edinsona Cavaniego, 18-latek nie może jednak liczyć na regularne występy w szeregach zespołu, którego trenerem jest Thomas Tuchel.

Z tego też powodu bardzo możliwym scenariuszem pozostaje rychłe wypożyczenie nastolatka do drużyny, w której mógłby on liczyć na znacznie częstsze występy w pierwszym składzie.

Niedawno zainteresowanie czasowym pozyskaniem Weaha wykazywali inni francuscy pierwszoligowcy, Strasbourg oraz Amiens. W ostatnich tygodniach na czoło wyścigu wysunęli się jednak przedstawiciele klubów z innej ligi.

Według Foot Mercato, Tuchel zamierza wykorzystać swoje znajomości w ojczystych Niemczech i wysłać zawodnika do jednego z przedstawicieli tamtejszej Bundesligi. Zdaniem wspomnianego źródła największe zainteresowanie wyrażają jak na razie Bayer Leverkusen oraz VfB Stuttgart.

Weah-junior jest synem George'a Weaha, który w przeszłości z powodzeniem reprezentował barwy m.in. PSG oraz Milanu. Laureat Złotej Piłki z 1995 roku jest obecnie prezydentem Liberii. Jego syn zdecydował się na reprezentowanie kraju urodzenia, a więc Stanów Zjednoczonych.

W trwającym sezonie ligi francuskiej Weah wystąpił w dwóch meczach, w których jednokrotnie udało mu się znaleźć drogę do bramki przeciwnika.




ŹRÓDŁO
Foot Mercato
TAGI: Timothy Tarpeh Weah Stany Zjednoczone Paris Saint-Germain FC Francja VfB Stuttgart Bayer 04 Leverkusen Niemcy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.