Timothy Weah opuści PSG? Zimowy transfer pod nadzorem Tuchela

7 miesięcy temu
Timothy Weah opuści PSG? Zimowy transfer pod nadzorem Tuchela

Timothy Weah najprawdopodobniej spędzi pozostałą część sezonu poza ekipą Paris Saint-Germain.

Reprezentant Stanów Zjednoczonych jest uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników, jakich w ostatnim czasie wypromowała akademia paryskiego zespołu. W związku z konkurencją w osobach Neymara i Edinsona Cavaniego, 18-latek nie może jednak liczyć na regularne występy w szeregach zespołu, którego trenerem jest Thomas Tuchel.

Z tego też powodu bardzo możliwym scenariuszem pozostaje rychłe wypożyczenie nastolatka do drużyny, w której mógłby on liczyć na znacznie częstsze występy w pierwszym składzie.

Niedawno zainteresowanie czasowym pozyskaniem Weaha wykazywali inni francuscy pierwszoligowcy, Strasbourg oraz Amiens. W ostatnich tygodniach na czoło wyścigu wysunęli się jednak przedstawiciele klubów z innej ligi.

Według Foot Mercato, Tuchel zamierza wykorzystać swoje znajomości w ojczystych Niemczech i wysłać zawodnika do jednego z przedstawicieli tamtejszej Bundesligi. Zdaniem wspomnianego źródła największe zainteresowanie wyrażają jak na razie Bayer Leverkusen oraz VfB Stuttgart.

Weah-junior jest synem George'a Weaha, który w przeszłości z powodzeniem reprezentował barwy m.in. PSG oraz Milanu. Laureat Złotej Piłki z 1995 roku jest obecnie prezydentem Liberii. Jego syn zdecydował się na reprezentowanie kraju urodzenia, a więc Stanów Zjednoczonych.

W trwającym sezonie ligi francuskiej Weah wystąpił w dwóch meczach, w których jednokrotnie udało mu się znaleźć drogę do bramki przeciwnika.
ŹRÓDŁO
Foot Mercato
TAGI: Timothy Tarpeh Weah Stany Zjednoczone Paris Saint-Germain FC Francja VfB Stuttgart Bayer 04 Leverkusen Niemcy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.