OFICJALNIE: Burić wypada z gry na kilka tygodni

OFICJALNIE: Burić wypada z gry na kilka tygodni fot. Transfery.info
Źródło: Lech Poznań

Lech Poznań poinformował, że przed najbliższy czas Jasmin Burić będzie niezdolny do gry.

Pauza Bośniaka to efekt kontuzji, której bramkarz Lecha nabawił się w niedzielnym spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec (6:0). Już na początku rywalizacji golkiper uchronił swój zespół od straty gola, lecz przy okazji doznał poważnej kontuzji i w dziewiątej minucie zastąpił go Matúš Putnocký.

W poniedziałek Lech Poznań wydał komunikat w tej sprawie.

– Jasmin doznał urazu oczodołu oraz rany tłuczonej lewego łuku brwiowego. Bramkarza czeka przerwa od 4 do 6 tygodni – czytamy na oficjalnej stronie internetowej „Kolejorza”.

W tym sezonie 31-latek wystąpił w 18 spotkaniach i sześć razy zachował czyste konto. Następnym rywalem Lecha Poznań będzie Wisła Kraków. Mecz odbędzie się 21 grudnia o godzinie 20:30.