Zawodnicy z największą liczbą asyst w 2018 roku

4 miesiące temu
Zawodnicy z największą liczbą asyst w 2018 roku
fot. FotoPyk

Popularny serwis statystyczny „Opta” opublikował ciekawe zestawienie przedstawiające piłkarzy z czołowych lig europejskich z największą liczbą asyst w 2018 roku.

Przed kilkoma miesiącami na czele tego zestawienia był Dimitri Payet. Piłkarz Olympique'u Marsylia nie prezentuje się jednak rewelacyjnie pod względem otwierających podań w trwających rozgrywkach i w efekcie musiał się pogodzić ze spadkiem na trzecią pozycję, ponieważ lepszy okazał się od niego duet graczy z Barcelony - Leo Messi oraz Luis Suárez.

Drugi z wymienionych zawodników nieustannie deptał po piętach reprezentantowi Francji. Z kolei Argentyńczyk nie znajdował się nawet w gronie pięciu najlepszych asystentów z pięciu najlepszych lig europejskich, ale za sprawą znakomitej pierwszej części obecnego sezonu wysunął się ostatecznie na prowadzenie w tym rankingu z liczbą 26 asyst i wyprzedził o jedno otwierające podanie Urugwajczyka.

Na pozostałych miejscach uplasowali się kolejno Memphis Depay, Eden Hazard, Neymar, Raheem Sterling oraz Antoine Griezmann. Spośród nich tylko pierwszy może się pochwalić ponad 20. zanotowanymi asystami.

Warto także zwrócić uwagę na fakt, że gdyby pod uwagę były brane wszystkie najwyższe klasy rozgrywkowe na świecie, to w prezentowanym zestawieniu na czele nadal byłby Leo Messi, ale na drugiej pozycji razem z Luisem Suárezem uplasowałby się Alejandro Pozuelo z Genku. Tuż za nim znalazłby się z kolei Ihar Stasiewicz z BATE Borysów (24 asysty) i Zakaria Beglariszwili z Flory Tallinn (23 asysty).

NAJLEPSI ASYSTENCI Z CZOŁOWYCH 5 LIG W EUROPIE

1. Leo Messi (FC Barcelona) - 26 asyst w 54 rozegranych meczach
2. Luis Suárez (FC Barcelona) - 25 asyst w 61 rozegranych meczach
3. Dimitri Payet (Olympique Marsylia) - 23 asysty w 52 rozegranych meczach
3. Memphis Depay (Olympique Lyon) - 23 asysty w 60 rozegranych meczach
5. Eden Hazard (Chelsea) - 19 asyst w 65 rozegranych meczach
6. Neymar (PSG) - 18 asyst w 42 rozegranych meczach
6. Raheem Sterling (Manchester City) - 18 asyst w 57 rozegranych meczach
6. Antoine Griezmann (Atlético Madryt) - 18 asyst w 71 rozegranych meczachŹRÓDŁO
Opta | Opta Jose
TAGI: Lionel Andrés Messi Luis Alberto Suárez Díaz Dimitri Payet Memphis Depay Eden Michael Hazard Neymar Raheem Sterling Antoine Griezmann Alejandro Pozuelo Melero Ihar Stasiewicz
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0767 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.