Włosi nie mają złudzeń. Transfer Piątka najlepszym w Serie A!

6 miesięcy temu
Włosi nie mają złudzeń. Transfer Piątka najlepszym w Serie A!
fot. FotoPyk

Dziennikarze „Corriere della Sera” uznali zakup Krzysztofa Piątka przez Genoę za najlepszą transakcję dokonaną w trakcie ostatniego letniego okienka transferowego.

Reprezentant Polski trafił w lipcu do zespołu ze Stadio Luigi Ferraris za zaledwie 4,5 miliona euro. Wówczas można było przeczytać w wielu polskich mediach, że świetny interes na jego odejściu zrobiła Cracovia.

Teraz jednak bez cienia wątpliwości możemy stwierdzić, że to ekipa „Rossoblu” wyszła na tej transakcji zdecydowanie lepiej, ponieważ Piątek od początku swojej przygody z Genoą imponuje niebywałą skutecznością i za sprawą zdobycia aż 19 goli w 21 rozegranych meczach znalazł się na celowników mocniejszych klubów, które mogą być w stanie wyłożyć na niego nawet 40 milionów euro.

Przedstawiciele klubu z Włoch nie myślą jednak o sprzedaży 23-letniego zawodnika i sam zainteresowany nie śpieszy się ze zmianą barw, bo na razie chce ustabilizować swoją formę i dopiero najwcześniej po zakończeniu rozgrywek zacznie się zastanawiać nad możliwością przenosin do innej drużyny.

Obecnie Piątek zyskuje coraz więcej w oczach eksportów, o czym świadczy fakt, że dziennik „Corriere della Sera” uznał go za najlepszy letni transfer dokonany w Serie A. Dziennikarze nie mają złudzeń, że bramki strzelane przez reprezentanta Polski dla „Rossoblu” mają zdecydowanie większe znacznie niż te zdobywane przez Cristiano Ronaldo dla Juventusu.

-  Najlepszym zakupem nie jest Cristiano Ronaldo, a Krzysztof Piątek! Gole w piłce liczą się najbardziej, ale mają taką samą wartość jedynie w grach fantasy. W rzeczywistości każda bramka ma inną wagę w związku z wywalczonymi za ich sprawą punktami. Z tego też powodu sprowadzenie Polaka było wielką transakcją dla prezydenta Genoi, Enrico Preziosiego, który sprowadził go za jedyne 4,5 miliona euro. Piątek od razu pokazał swoje ogromne umiejętności i w dotychczas rozegranych meczach ligowych zdobył 13 goli i ma na swoim końce o jedno trafienie mniej od kupionego za ponad 100 milionów euro Cristiano Ronaldo - czytamy na łamach „Corriere della Sera”.

- Warto także zauważyć, że bramki Piątka dla Genoi mają zdecydowanie ważniejsze znaczenie niż trafienia Portugalczyka dla Juventusu. 13 goli Polaka zagwarantowało jego drużynie 10 z 20 wywalczonych punktów. Cristiano Ronaldo zajmuje w tym zestawieniu dopiero czwarte miejsce, ponieważ wyprzedzają go jeszcze Duvan Zapata i Fabio Quagliarella. Co prawda to on jest liderem klasyfikacji strzelców Serie A, ale jak słusznie zauważył jakiś czas temu Piątek - „Co innego jest grać dla Genoi, a co innego dla wspaniałej drużyny” - uzasadnia swój wybór redakcja włoskiego dziennika.FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0789 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.