Morata zaoferowany dwóm gigantom

6 miesięcy temu
Morata zaoferowany dwóm gigantom

Chelsea rozpoczęła starania związane z pozbyciem się Álvaro Moraty.

Udane występy we Włoszech oraz nie najgorszy późniejszy powrót do Realu Madryt przekonały Chelsea do wyłożenia na napastnika dużych pieniędzy, lecz z czasem okazało się to być dość kiepską inwestycją. Mimo dobrego początku przygody w Anglii Hiszpan stopniowo obniżał loty, częściowo przez tajemniczą kontuzję. Gracz nie potrafi jednak odzyskać formy i cierpliwość działaczy ze Stamford Bridge zdaje się dobiegła końca.

Od kilku tygodni w mediach pojawiają się informacje, jakoby Chelsea nie miała nic przeciwko odejściu snajpera. Tymczasem według „ASa” londyńczycy postanowili zamienić swoje plany w czyn i sami starają się przyspieszyć całą operację. Jak na razie wieści o dostępności Moraty na rynku skierowano do jego ojczyzny, a konkretnie do Atlético Madryt i Barcelony.

W obu przypadkach na przeszkodzie mogłaby stać wciąż spora sympatia zawodnika do Realu Madryt, w którym się wychowywał. Chcąc jednak ustabilizowania swojej sytuacji Morata poważnie myśli nad przeprowadzką. Wybór „Rojiblancos” rzecz jasna wiązałby się z powrotem do stolicy Hiszpanii, co wiele by ułatwiło pod względem aklimatyzacji. Ponadto madrytczycy sami są bardzo zainteresowani transferem i spotkali się już w tej sprawie z „The Blues”.

Katalończycy zaś rozważają sprowadzenie Moraty w roli następcy dla Munira El Haddadiego, który chce na stałe opuścić klub. Przy przeprowadzce na Camp Nou piłkarz z pewnością będzie brał pod uwagę, że nie będzie mu łatwo wywalczyć miejsce w składzie.

Zanim dojdzie do transferu, muszą zostać spełnione odpowiednie warunki. „AS” twierdzi, że Chelsea zależy na transferze już w tym miesiącu, dlatego w grę wchodzi wypożyczenie z lub bez opcji wykupu. Wcześniej Maurizio Sarri i spółka chcą jednak sprowadzić następstwo - tutaj faworytem jest Gonzalo Higuaín, a jako alternatywę wytypowano Calluma Wilsona. Atlético również musiałoby dokonać sprzedaży, by zdobyć środki na pensję zawodnika z myślą o hiszpańskich przepisach.

Pensja Moraty wynosi około dziewięć milionów euro rocznie, a Chelsea nie zamierza dokładać się do jej spłacania w trakcie wypożyczenia. Warto dodać, że 26-latka na celowniku mają jeszcze takie kluby jak PSG, Bayern, Borussia Dortmund, Sevilla czy AS Roma.| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.