POTWIERDZONE: Diaw odchodzi z Korony. Będzie grał w Ligue 1!

6 miesięcy temu
POTWIERDZONE: Diaw odchodzi z Korony. Będzie grał w Ligue 1!
fot. FotoPyk

Djibril Diaw postanowił rozstać się z Koroną Kielce na pół roku przed wygaśnięciem obowiązującego kontraktu.

Senegalczyk tuż przed rozpoczęciem przygotowań do drugiej części sezonu otrzymał atrakcyjną ofertę od jednego z klubu występujących na poziomie Ligue 1 i poinformował władze ekipy z województwa świętokrzyskiego, że nie jest zainteresowany przedłużeniem swojego pobytu w drużynie „Żółto-Czerwonych” oraz chciałby doprowadzić do swoich przenosin do Francji jeszcze w styczniu.

Przedstawiciele Korony rozważyli prośbę piłkarza i ostatecznie w porozumieniu ze sztabem szkoleniowym uznali, że 24-letni zawodnik może zostać sprzedany w trwającym okienku transferowym, o czym miał świadczyć fakt nieumieszczenia defensora na liście graczy biorących udział w zgrupowaniu kieleckiego zespołu w Turcji. Tym samym należało przypuszczać, że klub chcący sprowadzić Diawa w ekspresowym tempie osiągnął pełne porozumienie z polską drużyną.

Jako pierwszy informację o potencjalnym transferze Senegalczyka podał lokalny portal „CKSport.pl”. Tajemnicą była jednak owiana nazwa ekipy, która chciała zakontraktować Senegalczyka. Teraz za sprawą Tomasza Włodarczyka z „Przeglądu Sportowego” wiemy już, że tym zespołem jest Angers SCO, który na półmetku rywalizacji zajmuje odległe piętnaste miejsce w tabeli i w drugiej części rozgrywek zamierza skupić się na walce o utrzymanie.

Warto także nadmienić, że początkowo władze Korony obawiały się sprzedaży środkowego obrońcy z uwagi na niejasności w jego dotychczasowej umowie zawartej z „Żółto-Czerwonymi”, z której miało wynikać, że nawet ponad 70% kwoty z transferu defensora miało powędrować na konto funduszu biorącego udział w jego sprowadzeniu do Polski. Przedstawiciele kieleckiego klubu skonsultowali się w tej sprawie z prawnikami i zostali zapewnieni, że cała suma trafi na konto ekipy z województwa świętokrzyskiego.

24-letni zawodnik trafił do drużyny z Kielc w lutym 2016 roku z drugoligowego belgijskiego ASV Geel i od tego czasu wystąpił w 72 meczach Korony i strzelił w nich pięć bramek oraz zanotował jedną asystę.ŹRÓDŁO
CK Sport | Tomasz Włodarczyk | Transfery.info
TAGI: Elhadji Pepe Djibril Diaw Korona Kielce Angers SCO Polska Francja Senegal
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.