Chelsea przechodzi do konkretów. Oferta za Higuaína!

6 miesięcy temu
Chelsea przechodzi do konkretów. Oferta za Higuaína!
fot. Instagram [Gonzalo Higuain]

Chelsea przedstawiła Juventusowi ofertę za Gonzalo Higuaína.

Po sprowadzeniu Cristiano Ronaldo Juventus musiał zwolnić miejsce dla Portugalczyka oddając popularnego „Pipitę”. Już wtedy Chelsea długo walczyła o jego usługi, lecz mimo woli menedżera Maurizio Sarriego, działacze klubu nie byli przekonani do operacji. Ostatecznie napastnik trafił do Milanu, ale teraz „The Blues” zmienili swoje podejście.

Przygoda Argentyńczyka w Mediolanie nie układa się po jego myśli i ten fakt zamierzają wykorzystać londyńczycy. Z racji, że snajper jest na razie jedynie wypożyczony do „Rossonerich”, propozycja transferu została wysłana do Juventusu. „Calcio Mercato” informuje, że na początek rozmów Anglicy zasugerowali wymianę zawodników, w której udział miałby wziąć Álvaro Morata.

Hiszpan nie czuje się najlepiej na Wyspach i nie potrafi nawiązać do dawnej formy. Nie miałby on nic przeciwko powrotowi do Turynu, gdzie radził sobie bardzo dobrze, notując 27 goli i 19 asyst w 93 występach, przy czym warto zaznaczyć, iż wtedy występował bliżej lewej strony boiska lub jako jeden z dwójki napastników.

Na ten moment do tego powrotu jednak nie dojdzie. „Stara Dama” niemal natychmiast odrzuciła propozycję, przekazując Chelsea, że nie interesuje jej wymiana graczy, a jedynie płatność gotówką. Ponadto mistrzowie Włoch nie zamierzają naciskać na Milan, który wciąż nie zdecydował co do dalszej współpracy z Higuaínem.

Trener Gennaro Gattuso chce go zatrzymać i działacze ekipy z San Siro najprawdopodobniej spełnią jego prośbę tej zimy. Inaczej może być latem, bowiem wtedy klub będzie musiał wyłożyć na transfer 36 milionów euro (za wypożyczenie zapłacił już 18 milionów). „Diavolo” zapewniali latem, że opcja wykupu zamiast obowiązku jest tylko zabiegiem mającym uchronić przed złamaniem kolejnych przepisów Finansowego Fair Play, lecz teraz mają wątpliwości co do aktywowania klauzuli.

Sam zainteresowany z wielką chęcią przeniósłby się do Londynu, by móc ponownie trenować pod wodzą Sarriego.ŹRÓDŁO
Calcio Mercato
TAGI: Gonzalo Gerardo Higuaín Álvaro Borja Morata Martín Chelsea FC Juventus FC AC Milan Anglia Włochy Argentyna Hiszpania
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.