Problemy Coutinho. Szansa na zaskakujący transfer!

6 miesięcy temu
Problemy Coutinho. Szansa na zaskakujący transfer!
fot. CBF

Philippe Coutinho niespodziewanie wcześnie może opuścić Barcelonę.

„Barça” musiała się bardzo poświęcić, żeby sprowadzić Brazylijczyka na Camp Nou, a sprawa transferu stała się jedną z najgłośniejszy sag ostatnich lat. W końcu Katalończykom udało się postawić na swoim, ale teraz sytuacja zawodnika nie jest zbyt kolorowa. Po drobnym urazie gracz stracił miejsce w składzie, a „Marca” jest przekonana, że pomocnik może mieć problemy z wywalczeniem go ponownie.

Trener Ernesto Valverde ma coraz bardziej przekonywać się do Arturo Vidala i Arthura, co sprawia, że rywalizacja w pomocy jest w ekipie „Blaugrany” bardzo duża. Co prawda do końca sezonu wiele może się zmienić, ale klub ma narzekać, iż graczowi brakuje dyscypliny zarówno na, jak i poza boiskiem. Po jego występach spodziewano się znacznie więcej i Coutinho wciąż musi walczyć o to, by sprostać oczekiwaniom.

Barcelona nie podjęła jeszcze decyzji, co dalej robić w tej sprawie, ale hiszpańscy dziennikarze uważają, że gracz może mieć niedługo poważniejszy problem. Z kolei „Daily Mirror” zauważa, że doniesienia wspomnianego wyżej dziennika są jak woda na młyn dla spekulacji o transferze do Manchesteru United.

„Czerwone Diabły” miały ostatnio zwrócić większą uwagę na sytuację Coutinho, widząc, iż na ten moment nie jest on podstawowym wyborem w składzie. Dokonując tego transferu ekipa z Old Trafford nie tylko mogłaby w znacznym stopniu się wzmocnić, ale przy tym utrzeć nosa jednemu z największych rywali - Liverpoolowi. To właśnie na Anfield Coutinho na dobre stał się jednym z najlepszych pomocników w Europie.

Sprzyjającą okolicznością może się okazać chęć Barcelony na sprowadzenie Neymara. Ostatnimi czasy klub miał problem z utrzymaniem odpowiedniego bilansu zysków i strat, jeśli chodzi o rynek transferowy, a szczególny problem stanowią wysokie pensje dla gwiazd zespołu. W celu sprowadzenia Brazylijczyka ktoś musiałby zatem zostać sprzedany i Katalończycy nie mieliby nic przeciwko, gdyby pojawiła się oferta właśnie za Coutinho. Potencjalny kupiec musi się jednak liczyć ze sporym wydatkiem, bowiem Barcelona nie chce wyjść stratna na całej operacji, zwłaszcza po tak długim staraniu się o gracza.ŹRÓDŁO
Daily Mirror | Marca
TAGI: Philippe Coutinho Coreira FC Barcelona Manchester United FC Hiszpania Anglia Brazylia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.