OFICJALNIE: Komunikat Wisły Kraków w sprawie licencji

6 miesięcy temu
OFICJALNIE: Komunikat Wisły Kraków w sprawie licencji

Wisła Kraków wystosowała specjalnie oświadczenie po spotkaniu Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN.

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował przed kilkoma dniami, że licencja „Białej Gwiazdy” na grę w trwającym sezonie LOTTO Ekstraklasy została zawieszona w związku z niejasną sytuacją prawną klubu oraz z powodu licznych naruszeń postanowień Podręcznika Licencyjnego.

W piątek w tej sprawie odbyło się posiedzenie Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN w celu wyprostowania i wyjaśnienia pewnych rzeczy.

Rafał Wisłocki, pełniący obowiązki prezesa klubu, a także Marcin Melzacki z kancelarii LSW starali się przedstawić dogłębnie obecną sytuację panującą w zespole i oczekiwali przywrócenia Wiśle Kraków możliwość dalszej rywalizacji na najwyższym poziomie w Polsce.

Ich tłumaczenia zakończyły się połowicznym sukcesem, ponieważ kilka zarzutów stawianych drużynie z województwa małopolskiego zostało wycofanych. Pozostałe zostały jednak utrzymane i z tego też powodu „Biała Gwiazda” nie może być nadal pewna przywrócenia do rywalizacji w LOTTO Ekstraklasie.

- Decyzja Komisji ds. Licencji, informująca o zawieszeniu licencji na grę Wisły Kraków w zakresie naruszenia kryteriów P.02, L.04 oraz punktów 4.2.2 i 4.1.2.6 Podręcznika Licencyjnego, została uchylona. Klub w dalszym ciągu nie spełnia jednak innego wymogu podyktowanego przepisami PZPN - F.05, co zadecydowało o jej ponownym zawieszeniu. Oznacza to, że Wisła Kraków zobowiązana została do złożenia dodatkowych wyjaśnień w zakresie finansowania klubu i praw właścicielskich. W najbliższym czasie Prezes Rafał Wisłocki ponownie stawi się przed Komisją Licencyjną - czytamy w komunikacie opublikowany na stronie krakowskiego zespołu.ŹRÓDŁO
Wisła Kraków
TAGI: Oficjalnie Wisła Kraków Polska
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.047 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.