Ponad 45 milionów euro za prawego obrońcę?! Chce go SZEŚĆ klubów!

3 miesiące temu
Ponad 45 milionów euro za prawego obrońcę?! Chce go SZEŚĆ klubów!
fot. Crystal Palace FC

Aaron Wan-Bissaka latem może być bohaterem dużego transferu.

Prawy defensor trafił do akademii Crystal Palace w wieku jedenastu lat. Przed sezonem 2017/2018 zanotował on premierowe występy w pierwszym zespole „Orłów”, jednak na swój oficjalny debiut musiał poczekać do 25 lutego 2018 roku. Od tego czasu jest on pełnoprawnym członkiem drużyny seniorskiej.

W obecnym sezonie 21-latek wystąpił w 28 meczach i zanotował dwie asysty, do tego znalazł uznanie w oczach selekcjonera reprezentacji Anglii U-21, w której jak dotąd rozegrał dwa spotkania.

Wan-Bissaka od pewnego czasu zbiera pochlebne recenzje, a jego nazwisko w swoich notesach mają Manchester City, Chelsea, Manchester United, Everton i Borussia Dortmund. „Daily Mail” donosi, że teraz do tego grona dołączył Bayern Monachium. W tym kontekście należy pamiętać, że najprawdopodobniej od przyszłego sezonu w środku pola na stałe zadomowi się Joshua Kimmich. Natomiast miejsce na prawej stronie defensywy się zwolni. Lukę tę mógłby wypełnić właśnie zawodnik Crystal Palace, który rywalizowałby o pierwszy skład z Benjaminem Pavardem.

„Gwiazda Południa” musi się jednak śpieszyć, bowiem już w styczniu ofertę za obiecującego defensora złożył Manchester City. Co prawda została ona odrzucona, lecz niewykluczone, że „Obywatele” ponowią propozycję. 

Według wstępnych raportów, „Orły” za swojego zawodnika oczekują 30-40 milionów funtów (35-45 milionów euro). Konkurencja jest spora, tym samym latem ostateczna kwota transferu może jeszcze wzrosnąć.

Umowa 21-latka wygasa w połowie 2022 roku.| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.