Probierz przed meczem z Jagiellonią: Trzeba odciąć pępowinę

3 miesiące temu
Probierz przed meczem z Jagiellonią: Trzeba odciąć pępowinę
fot. FotoPyk

Szkoleniowiec Cracovii, Michał Probierz, zabrał głos przed niedzielnym spotkaniem ligowym z Jagiellonią Białystok.

46-latek w przeszłości dwukrotnie prowadził „Jagę”. Za wyniki białostockiej ekipy był odpowiedzialny w latach 2008-2011 i 2014-2017. Z „Dumą Podlasia” triumfował w Pucharze i Superpucharze Polski, a także doprowadził ją do wicemistrzostwa kraju. Jak trener zapatruje się na starcie z byłym klubem?

- Sytuacja kadrowa jest dobra. Oprócz Marcina Budzińskiego i Daniela Pika, którzy przeszli w ostatnim czasie operacje, wszyscy są do dyspozycji.

- Nie ma co ukrywać, że gramy z zespołem, który praktycznie najlepiej punktuje w meczach wyjazdowych i to Jagiellonia jest zdecydowanym faworytem do zwycięstwa w niedzielę.

- Wielu zawodników, z którymi wcześniej tam pracowałem, zostało sprzedanych. Teraz jest to już drużyna Irka Mamrota. Kibicuję jej i trzymam za nią kciuki, oczywiście oprócz meczów z nami. Nie będzie żadnej sensacji. Życzę im jak najlepiej. Wielu nowych graczy Jagiellonii nawet nie znam. Wiadomo, że widzę ich na boiskach, ale wielu młodych nie znałem. W pewnym momencie trzeba już odciąć pępowinę i przestać porównywać. Do zeszłego sezonu w niektórych spotkaniach grało jeszcze ośmiu, dziewięciu zawodników, których prowadziłem, a większość sprowadziłem do klubu. Teraz jest to już jednak praca Irka.

- Ciężko pracujemy na treningach i skupiamy się na sobie. Jagiellonia ma w swoich szeregach mocnych zawodników: Tarasa Romanczuka, którego bardzo cenię, czy Novikovasa będącego swego rodzaju motorem napędowym drużyny.

- Cracovia zasługuje na to, by grać przy pełnych trybunach. Dziś jest łatwiej, bo kibice są zachęceni do przyjścia na mecz wynikami zespołu. Powinniśmy ten stadion zapełnić, zapraszać znajomych. Działajmy, by spowodować większe zainteresowanie wśród kibiców polską piłką nożną, naszą ligą - przyznał Probierz.


Początek niedzielnego meczu Cracovii z Jagiellonią o 18:00.| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.