Wielka wymiana z udziałem Bale'a? Ambitny plan Realu na zarobienie 400 milionów euro!

3 miesiące temu
Wielka wymiana z udziałem Bale'a? Ambitny plan Realu na zarobienie 400 milionów euro!
fot. FotoPyk

Przedstawiciele Realu Madryt zamierzają dokonać prawdziwej rewolucji w kadrze zespołu przed rozpoczęciem kolejnego sezonu - informuje „ABC”.

Wspomniane źródło jest przekonane, że w trakcie letniego okienka transferowego dojdzie do poważnego wstrząsu w drużynie z Estadio Santiago Bernabéu, której szeregi ma zasilić przynajmniej kilku nowych graczy. Mają oni zająć miejsce po sprzedanych piłkarzach niespełniających pokładanych w nich nadziei i tych niezadowolonych ze swojej obecnej pozycji w klubie.

Wśród tej pierwszej grupy zdecydowanie na czoło wysuwa się postać Garetha Bale'a. Reprezentant Walii po odejściu Cristiano Ronaldo do Juventusu miał przejąć rolę największej gwiazdy Realu. Do tej pory nie udało mu się jednak wejść w buty Portugalczyka i w dotychczas rozegranych meczach częściej zawodził niż zachwycał wszystkich obserwatorów.

„ABC” uważa, że doświadczony skrzydłowy nie jest zżyty z resztą zespołu i od 2013 roku nie nauczył się płynnie porozumiewać w języku hiszpańskim. Do tej pory przymykano na to oko, ale teraz cierpliwość władz ekipy z Madrytu miała ulec wyczerpaniu i ci mają teraz wyrazić zgodę na jego odejście po otrzymaniu oferty opiewającej na minimum 120 milionów euro.

„Marca” sugeruje także, ze przedstawiciele „Królewskich” mogą rozważyć ewentualną wymianę Walijczyka na Edena Hazarda z Chelsea lub Christiana Eriksena z Tottenhamu. Pierwszy z wymienionych graczy nigdy nie ukrywał swojej sympatii do madryckiego klubu i wielokrotnie podkreślał, że chciałby kiedyś dostąpić zaszczytu reprezentowania jego barw. W ostatnim letnim okienku transferowym dużo pisało się o możliwej przeprowadzce Belga do Hiszpanii. Ostatecznie zdecydował się on jednak pozostać na jeszcze jeden sezon w szeregach „The Blues” i po zakończeniu rozgrywek ponownie zastanowi się nad swoją przyszłością.

Z kolei Duńczyk już od pewnego czasu jest typowany na następcę Luki Modricia na Estadio Santiago Bernabéu. Chorwat zdecydował się w 2012 roku na przenosiny do Realu właśnie z Tottenhamu. Rok później podążył za nim Gareth Bale i w tym samym czasie do zespołu „Kogutów” zawitał Eriksen.

W gronie pozostałych zawodników typowanych do opuszczenia „Królewskich” znajdują się między innymi Marcelo oraz Isco. Obaj piłkarze nie są zadowoleni ze swojej obecnej pozycji w drużynie i z chęcią zmieniliby otoczenie po zakończeniu sezonu. W przypadku obu panów w grę może wchodzić ich transfer do Juventusu, który na ewentualne pozyskanie Brazylijczyka i Hiszpana musiałby wydać około 130 milionów euro.

Poza wymienioną trójką z drużyny z Madrytu mogą odejść także Keylor Navas, Dani Ceballos, James Rodríguez (Bayern posiada opcję jego definitywnego wykupu za 42 miliony euro) i Mateo Kovačić (obecnie wypożyczony do Chelsea, bez opcji wykupu).

Właściciele „Królewskich” liczą na to, że na ich sprzedaży mogą zainkasować dodatkowe 150 milionów euro, co pozwoliłoby im zarobić łącznie aż 400 milionów euro na rozstaniu z siedmioma zawodnikami.ŹRÓDŁO
Marca | ABC
TAGI: Real Madryt CF Hiszpania Eden Michael Hazard Christian Eriksen Marcelo Keylor Antonio Navas Gamboa Isco Daniel Ceballos Fernández James David Rodríguez Rubio Mateo Kovačić
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.