Bayern przygotowuje pożegnalny mecz dla duetu „Robbéry”

4 miesiące temu
Bayern przygotowuje pożegnalny mecz dla duetu „Robbéry”

Uli Hoeneß, prezes rady nadzorczej Bayernu Monachium, oświadczył, że obecnie trwają rozmowy dotyczące rozegrania pożegnalnego meczu dla Francka Ribéry’ego oraz Arjena Robbena.

Francuski skrzydłowy trafił na Allianz Arena w 2007 roku. Dwa lata później dołączył do niego Holender. Od tego czasu duet zdobył uznanie kibiców monachijskiej drużyny i zyskał nazwę „Robbéry”.

Ribéry jak dotąd rozegrał w koszulce Bayernu 414 spotkań. Natomiast Robben ma na swoim koncie 305 występów. Kulminacyjny moment dla obu zawodników nastąpił w 2013 roku, gdy odebrali oni puchar Ligi Mistrzów.

Od dłuższego czasu wiadomo, że latem w zespole Bawarczyków nastąpi zmiana pokoleniowa, w myśl której m.in. 35-letni już duet pożegna się z „Gwiazdą Południa”, choć Francuz wciąż się przed tym wzbrania.

– Ribéry nigdy nie zaakceptuje końca swojej umowy. Chce grać w Bayernie Monachium, dopóki nogi odmówią mu już posłuszeństwa. To, że później będzie mieszkał w Monachium, to pewne – przyznał Uli Hoeneß, prezes rady nadzorczej Bayernu Monachium, w rozmowie ze stacją Sport 1.

Jeden ze sterników bawarskiej ekipy zdradził również, że klub przygotowuje pożegnalny mecz dla obu zawodników: – Dyskutujemy o wspólnym pożegnalnym meczu. Zasłużeni zawodnicy Bayernu Monachium muszę wyjść przednią bramą i na to zasługują.

Hoeneß ma również ofertę dla Ribéry’ego – Postaramy się znaleźć dla niego pracę, która odda sprawiedliwość jego zasługom.ŹRÓDŁO
Sport 1
TAGI: Uli Hoeneß Franck Ribéry Arjen Robben Bayern Monachium Niemcy Holandia Francja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.