OFICJALNIE: To już formalności. Tottenham wkrótce opuści Wembley!

3 miesiące temu
OFICJALNIE: To już formalności. Tottenham wkrótce opuści Wembley!

Właściciele Tottenhamu powinni w ciągu kilku najbliższych tygodni dopiąć wszystkie szczegóły związane z rozpoczęciem rozgrywania oficjalnych meczów w ramach Premier League na swoim nowym stadionie.

Obiekt powstały na miejscu White Hart Lane został w końcu ukończony i dzięki temu przedstawiciele „Kogutów” mogą rozpocząć decydującą fazę ubiegania się o otrzymanie certyfikatu umożliwiającego klubowi rozgrywanie oficjalnych spotkań na nowym stadionie.

Ekipa z Londynu zamierza otrzymać wszystkie potrzebne papiery jeszcze przed pierwszym meczem ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów i musi przed tym wydarzeniem zorganizować dwa spotkania testowe mające na celu sprawdzenie wszystkich systemów.

Pierwszy z tych pojedynków z udostępnionym miejscem dla około 30 tysięcy kibiców odbędzie się 24 marca pomiędzy Tottenhamem U-18 a Southampton U-18. Z kolei drugi zostanie rozegrany sześć dni później i wystąpią w nim legendy Tottenhamu, które z wysokości trybun będzie mogło zobaczyć blisko 45 tysięcy osób.

Jeżeli we wspomnianych meczach nie wydarzy się nic niespodziewanego, to władze „Kogutów” otrzymają formalną zgodę na rozgrywanie oficjalnych spotkań na nowym stadionie i wówczas w pierwszym oficjalnym starciu przeciwnikiem londyńskiego klubu ma być Brighton lub Crystal Palace.

Podopieczni Mauricio Pochettino zgodnie z obowiązującym terminarzem powinni zmierzyć się z pierwszym z wymienionych zespołów, ale w przypadku jego awansu do kolejnej fazy FA Cup dojdzie do małej korekty i wówczas Tottenham zmierzy się „Orłami”. Ta kwestia została już uzgodniona z władzami Premier League i ma na celu bezproblemowe zorganizowanie na nowym obiekcie ćwierćfinałowego pojedynku „Kogutów” w Lidze Mistrzów.ŹRÓDŁO
Tottenham
TAGI: Oficjalnie Tottenham Hotspur FC Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.