Sanches: Nadal marzę o Złotej Piłce

3 miesiące temu
Sanches: Nadal marzę o Złotej Piłce
fot. FotoPyk

Renato Sanches napisał tekst, który został opublikowany na stronie „The Players' Tribune”.

Po znakomitym występie na Mistrzostwach Europy we Francji, okraszonym złotym medalem oraz przeprowadzką do Bayernu Monachium, kariera Portugalczyka wyraźnie przystopowała. Poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Swansea City. Tam jednak kompletnie sobie nie poradził, co skutkowało tym, że wrócił do Niemiec.

Obecna forma 26-latka wydaje się dalece odbiegać od optymalnej. Warto jednak pamiętać, że latem 2016 roku mówiło się o Sanchesie jako jednym z najlepszych zawodników młodego pokolenia na świecie.

Sam zainteresowany ma świadomość tego, że nadal może wiele osiągnąć w piłce, choć zaznacza także, iż jak do tej pory nie wykorzystał pełni swojego potencjału.

Pomocnik napisał w ostatnich dniach tekst dla „The Players' Tribune”. Jest to inicjatywa, która ma zbliżyć sportowców do kibiców. Swoje wpisy zamieszczają tam znani piłkarze, czy koszykarze, którzy chcą podzielić się z fanami swoją drogą do sukcesu, ale również upadkami.

- Mój pierwszy sezon w Niemczech nie był idealny. Wiem to, ponieważ słyszę, co mówią ludzie. Ludzie żyją tam piłką. To jest dla nich coś bardzo ważnego.

- Po pierwszych sezonie w Bawarii zdałem sobie sprawę, że nie prezentuję pełni swoich umiejętności. Do tego potrzebowałem boiskowych minut. To z kolei spowodowało, iż przeprowadziłem się do Swansea City.

- Kiedy trafiłem do Bayernu, miałem wiele celów. Kiedyś mówiłem, że marzy mi się zdobycie Złotej Piłki i nadal chcę to osiągnąć. Ponadto pragnę wygrać wszystkie najważniejsze trofea. Te ambicje nadal są ze mną. To są moje sny.

- Wiem, że nadal mogę wiele osiągnąć i stawać się coraz lepszym zawodnikiem. To wszystko nie jest takie proste, ale obiecuję, że to nie koniec mojej przygody. Nawet nie jest blisko mety — zakończył Portugalczyk.

Renato Sanches rozegrał w tym sezonie łącznie 19 meczów. W tym czasie strzelił jednego gola i zanotował trzy asysty. Kontrakt wiąże go z obecnym pracodawcą do 30 czerwca 2021 roku.


| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.