Lewandowski krytykuje taktykę Bayernu

2 miesiące temu
Lewandowski krytykuje taktykę Bayernu
fot. FotoPyk

Robert Lewandowski wypowiedział się po przegranym 1-3 przez jego Bayern Monachium meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów przeciwko Liverpoolowi.

Jako że w pierwszym meczu padł bezbramkowy remis, w ćwierćfinale zameldowali się Anglicy.

Na Polsacie Sport Premium 1 z kapitanem reprezentacji Polski rozmawiał Mateusz Borek.

Lewandowski między innymi powiedział:

- Na pewno nie był to nasz mecz. Wydaje mi się, że zarówno w pierwszym, jak i drugim spotkaniu graliśmy za mało ryzykownie, za mało do przodu. Chyba chcieliśmy podejść do rywalizacji za bardzo defensywnie. Defensywa przy tym nie zdała egzaminu. Brakowało nam tego ryzyka.

- Kiedy gramy u siebie, i mamy tak wszystko taktycznie rozwiązane, trudno jest atakować jednym lub dwoma zawodnikami... Zabrakło ryzyka, podejścia większą liczbą zawodników, przypressowania, tak jak to robimy w Bundeslidze. Dzisiaj graliśmy bardziej asekuracyjnie i chyba niestety wyszło nam to bokiem.

- Mieliśmy zabezpieczyć tyły, starać się utrzymać przy piłce, ale z przodu nie mieliśmy argumentów, żeby wygrać ten mecz. Wynikało to też z braku zawodników w ofensywie.

- Grając z takim zespołem jak Liverpool, nie możesz się bać, a nam zabrakło ryzyka. Mamy ligę, mamy puchar, na tym musimy się skupić.

- To jak długo będziemy myśleli o tym meczu albo że odpadliśmy z Ligi Mistrzów, to nie będzie na naszą korzyść, więc z drugiej strony trzeba się szybko otrząsnąć, w niedzielę mamy kolejny mecz w Bundeslidze i mam nadzieję, że tutaj już pokażemy tę złość, mimo że ta porażka będzie bolała, i tę niemoc przełożymy właśnie na dobre strony, na pozytywy w kolejnych meczach.


| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.