Sa Pinto: Raków nie zrobił wystarczająco dużo, żeby wygrać z Legią

2 miesiące temu
Sa Pinto: Raków nie zrobił wystarczająco dużo, żeby wygrać z Legią
fot. FotoPyK

Ricardo Sa Pinto, trener Legii Warszawa, uważa, że jego drużyna nie zasłużyła na odpadnięcie z Pucharu Polski.

W środę w Częstochowie potrzebna była dogrywka, by wyłonić półfinalistę. Ostatecznie lepszy od mistrza Polski okazał się Raków, który wygrał 2-1.

Sa Pinto nie był oczywiście zadowolony z rezultatu, o czym mówił na pomeczowej konferencji prasowej:

- Pierwsza połowa była bardzo intensywna i obfitowała w wiele pojedynków. Nie spodziewaliśmy się, że tak szybko stracimy gola. To skomplikowało nasze plany na to spotkanie. Nie rozegraliśmy tak dobrego meczu, jak tego oczekiwaliśmy

- Druga połowa była inna. Graliśmy wysokim pressingiem, stwarzaliśmy akcje i kontrolowaliśmy mecz. Nie udało nam się niestety wyjść na prowadzenie. W dogrywce obydwa zespoły starały się przejąć kontrolę nad meczem. Nie jesteśmy tak wypoczęci, jak byśmy sobie tego życzyli. Raków nie zasługiwał na to, aby zdobyć bramkę w dogrywce, ale taki jest właśnie Puchar Polski. Jesteśmy bardzo rozczarowani. 

 - Wielu zawodników Rakowa grało w ekstraklasie. Kilku młodych również ma potencjał, aby w przyszłości w niej występować. Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że kilku z nich przepadnie, gdy spotkają się z presją, która jest nieporównywalnie większa. Dziś podobało mi się wielu zawodników tej drużyny, to prawdziwi wojownicy. Raków gra bardzo dobry futbol, między piłkarzami jest doskonała komunikacja. W mojej opinii nie zrobili jednak wystarczająco dużo, aby dzisiaj wygrać z Legią. Oczywiście, stworzyli oni kilka okazji strzeleckich, ale my również takie mieliśmy.

 - Nie widziałem statystyk tego spotkania, ale myślę, że gdybyśmy wykorzystali nasze szanse, mecz wyglądałby inaczej. Wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwe spotkanie. No cóż, odpadamy z Pucharu Polski. Na chwilę obecną w rozgrywkach ligowych mamy więcej punktów, niż na tym samym etapie w tamtym roku. Dwa ostatnie spotkania ligowe wygraliśmy - powiedział Portugalczyk [cytaty za Legia.com].


ŹRÓDŁO
Legia.com
TAGI: Ricardo Sa Pinto Legia Warszawa Raków Częstochowa Polska Trenerzy Portugalia Puchar Polski
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.