Löw o rezygnacji z gwiazd Bayernu i obsadzie bramki w reprezentacji Niemiec

2 miesiące temu
Löw o rezygnacji z gwiazd Bayernu i obsadzie bramki w reprezentacji Niemiec
fot. FotoPyk

Joachim Löw wypowiedział się na temat rezygnacji z usług Jérôme'a Boatenga, Matsa Hummelsa oraz Thomasa Müllera w reprezentacji Niemiec.

Selekcjoner niemieckiej kadry poinformował o tej decyzji kilka dni temu. Dzisiaj ogłosił powołania na marcowe mecze z Serbią oraz Holandią i zgodnie z zapowiedziami na liście nie ma trzech zawodników Bayernu. Löw raz jeszcze został o to zapytany.

- Najważniejszą rzeczą było poinformowanie ich o decyzji w bezpośredniej rozmowie. Otwartej i szczerej. To oczywiste, że doceniam tych zawodników. Osiągnęli coś wyjątkowego. To była długa podróż naznaczona zarówno rozczarowaniami, jak i pięknymi chwilami. Podjęcie takiej decyzji było dla mnie trudne. Oni zasłużyli na wielkie podziękowania.

- Moja praca polega jednak na wyborach. Muszę podejmować decyzje z myślą o przyszłości. Zdecydowaliśmy się rozpocząć eliminacje z innymi zawodnikami. Będą mogli udowodnić swoją wartość. Moim zadaniem jest uczciwe traktowanie graczy. Powiedziałem im, że planuję kwalifikacje i Mistrzostwa Europy bez nich, ponieważ chcę, żeby młodsi piłkarze się rozwinęli - przyznał 59-latek, wypowiadając się również na temat obsady bramki w swoim zespole:

- Manuel Neuer dalej jest numerem numerem jeden. To nasz kapitan. Marc-André ter Stegen prezentuje najwyższy poziom i dostanie szansę. Zobaczymy, co będzie później. Oczywiście Manuel dalej musi udowadniać swoją wartość. Na każdej pozycji jest konkurencja.| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.