Richarlison wyceniony

3 miesiące temu
Richarlison wyceniony
fot. Instagram

Richarlison znajduje się na celowniku Milanu od kilku sezonów. Pomimo tego jak dotąd nie udało się go sprowadzić na San Siro i nic nie wskazuje na to, żeby przyszłego lata miało się coś zmienić w tym temacie.

„Rossoneri” słyną z doskonałego oka do brazylijskich piłkarzy. Przykłady Kaki czy Alexandre Pato tylko potwierdzają tę regułę. Od kilku lat mediolańczycy mają na radarze Richarlisona, który w 2017 roku był o krok od transferu na San Siro. Wówczas nie udało się zamknąć transakcji i zawodnik ostatecznie trafił do Watfordu za nieco ponad 12 milionów euro.

Już rok później 21-latek został wytransferowany do Evertonu za zawrotną kwotę blisko 40 milionów euro. Od tego czasu skrzydłowy, który może również grać na szpicy, stał się etatowym reprezentantem Brazylii i tym samym jego wartość znacznie wzrosła.

Leonardo, który jest wielkim zwolennikiem talentu Richarlisona, skontaktował się z jego agentem i poprosił o wybadanie nastawienia władz „The Toffees”. Odpowiedź przedstawiciela piłkarza z Kraju Kawy według Calciomercato.com nie była zadowalająca dla „Rossonerich”. Anglicy mieli oświadczyć, że nie zamierzają sprzedawać swojego gracza i tylko oferta w okolicach 65-70 milionów euro może przekonać ich do zmiany decyzji.

Na razie Milan nie zamierza definitywnie skreślać 21-latka ze swojej listy życzeń, lecz pewne jest to, że operacja sprowadzenia go na San Siro stała się o wiele bardziej skomplikowana niż kiedykolwiek. 

W obecnym sezonie obiecujący zawodnik rozegrał 32 spotkania, strzelił 13 goli i zanotował dwie asysty. Jego umowa z obecnym pracodawcą wygasa 30 czerwca 2023 roku. ŹRÓDŁO
Calciomercato.com
TAGI: Richarlison de Andrade Everton FC Brazylia AC Milan Anglia Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.