Alaba: Kibicowałem Arsenalowi jako dziecko

4 miesiące temu
Alaba: Kibicowałem Arsenalowi jako dziecko
fot. Wikipedia

W ostatnich latach David Alaba był łączony z wieloma klubami. Pomimo tego zawsze temat transferu upadał i ostatecznie Austriak gra w Bayernie Monachium do dzisiaj.

26-latek jest piłkarzem „Gwiazdy Południa” od 2008 roku. Początkowo rywalizował on w drużynie młodzieżowej, lecz już po dwóch latach zdołał awansować do pierwszego zespołu. Następnie przez pół roku przystosowywał się do niemieckiej Bundesligi w Hoffenheim.

Od tego czasu lewy defensor, który z powodzeniem może występować w środku pola, wypracował sobie miano podstawowego zawodnika i jednej z ikon bawarskiej ekipy, biorąc pod uwagę ostatnią dekadę. Nie dziwi zatem fakt, że nieustannie jest on łączony z transferem do największych klubów z całej Europy. 

W rozmowie z „Bildem” David Alaba postanowił odnieść się do tych spekulacji i wcale nie wykluczył odejścia z Allianz Arena.

– Mogę sobie wyobrazić, że próbuję czegoś nowego, ale naprawdę czuję się bardzo komfortowo w Bayernie. Każdego roku pojawiają się nowe wyzwania i nowe cele, a presja w tym klubie będzie istniała zawsze. Jestem szczęśliwy w Monachium, ale oczywiście mogę sobie wyobrazić zmianę perspektywy – stwierdził.

– Szczególnie interesują mnie liga hiszpańska oraz liga angielska. W Hiszpanii byłyby to dwa duże kluby. Mam zgadnąć? Real lub Barcelona. Jeśli chodzi o Anglię, w grę wchodzą również duże kluby – oznajmił.

– Jako dziecko kibicowałem Arsenalowi. Kiedy byłeś fanem Arsenalu w dzieciństwie, w jakiś sposób będziesz z nim związany przez całe swoje życie – zdradził.

W tym sezonie Austriak rozegrał w koszulce Bayernu 34 spotkania, a swoją obecność na boisku zaznaczył dwoma golami i pięcioma asystami. | AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.