Spięcie Piątka z Mandžukiciem. Polak stanął w obronie kolegi [WIDEO]

Spięcie Piątka z Mandžukiciem. Polak stanął w obronie kolegi [WIDEO] fot. Transfery.info

W sobotę Juventus pokonał Milan 2:1. Na boisku, jak w każdym spotkaniu między tymi zespołami, nie brakowało walki.

Do jednego ze spięć doszło pod koniec meczu i - w różnych rolach - uczestniczyli w nim obaj przebywający na murawie Polacy, a więc Krzysztof Piątek i Wojciech Szczęsny. Ten pierwszy postanowił zwrócić uwagę Mario Mandžukiciowi.

Chorwacki napastnik po jednej z akcji, leżąc na boisku, celowo kopnął zaskoczonego całą sytuacją Alessio Romagnoliego, a więc kapitana mediolańczyków. Znajdujący się przy obu zawodnikach Piątek od razu dał do zrozumienia Mandžukiciowi, co myśli o jego zachowaniu. Sytuację szybko załagodził jednak Szczęsny, który odciągnął rodaka od swojego klubowego kolegi.

Sobotni hit zaczął się lepiej dla Milanu. Piątek dał prowadzenie „Rossonerim” kilka minut przed przerwą. Była to jego 21. ligowa bramka. W drugiej połowie do siatki trafiali już jednak tylko turyńczycy. Juventus wygrał 2:1 po golach Paulo Dybali z rzutu karnego oraz Moise'a Keana.

Podopieczni Massimiliano Allegriego mają obecnie 21 punktów przewagi nad drugim w tabeli Serie A Napoli. Milan cały czas plasuje się na czwartej lokacie.