OFICJALNIE: Szalony format Copa América 2020

2 miesiące temu
OFICJALNIE: Szalony format Copa América 2020
fot. CONMEBOL

We wtorek rano Konfederacja Futbolu Południowoamerykańskiego, CONMEBOL, zadecydowała na posiedzeniu Rady o zmianie formatu Copa América 2020 i wyborze dwóch gospodarzy tego turnieju – Kolumbii i Argentyny.

Rewolucja w najstarszych rozgrywkach międzynarodowych świata objawia się w nowym podziale krajów uczestniczących na dwie strefy: Strefę Północną z siedzibą w Kolumbii i Strefę Południową w Argentynie.

W Strefie Północnej oprócz Kolumbijczyków udział wezmą reprezentacje Brazylii, Wenezueli, Ekwadoru, Peru i jednego, specjalnie zaproszonego kraju, natomiast w Strefie Południowej, obok Argentyny wystąpią narodowe kadry Chile, Urugwaju, Paragwaju, Boliwii i, podobnie, dodatkowego państwa-gościa.

Po rozegraniu wszystkich spotkań w Strefach, obie grupy wyłonią cztery najlepsze drużyny, które następnie zostaną rozlosowane, spotkają się w ćwierćfinałach rozgrywek. Zwycięzcy ćwierćfinałów zmierzą się później w półfinałach, a następnie w finale, którego miejsce odbycia zostanie ujawnione niebawem.

Na konferencji prasowej CONMEBOL, prezes konfederacji podkreślał, że głównym celem zmiany dotychczasowego formatu rozgrywek jest zapewnienie fanom większej liczby udogodnień i maksymalne zredukowanie utrudnień geograficznych, wynikających z problemów w podróżowaniu fanów reprezentacji z jednego końca Ameryki Południowej na drugi. 

Jednocześnie chwalił nowe rozwiązanie, jako dodatkową możliwość kibiców do cieszenia się co najmniej pięcioma grami swojej ulubionej drużyny, a co za tym idzie wzmocnienia elementu show Copa América.

Nowy format południowoamerykańskiego turnieju zawiera w sobie 38 meczów do rozegrania - aż o 12 więcej niż w dotychczasowych edycjach.


| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.