Premier League tuszowała nielegalne transfery młodych zawodników?! Nie tylko Chelsea jest zamieszana!

2 miesiące temu
Premier League tuszowała nielegalne transfery młodych zawodników?! Nie tylko Chelsea jest zamieszana!

„The Times”, powołujący się na dokumenty otrzymane przez „Football Leaks”, przekonuje, że władze Premier League wymierzyły potajemne sankcje czterem klubom, które naruszyły przepisy przy transferach piłkarzy poniżej 18. roku życia.

Wspomniane źródło uważa, że w połowie poprzednich rozgrywek przedstawiciele najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju ukarały cztery zespoły występujące na poziomie Premier League za rażące naruszenie zasad dotyczących kontraktowania małoletnich zawodników.

Sankcje miały zostać wymierzone w całkowitej tajemnicy, aby o całej sprawie nie dowiedziała się FIFA, która w takim przypadku mogłaby nie tylko dokładnie przyjrzeć się całej sprawie, ale także nałożyć między innymi zakazy transferowe na kluby.

Koniec końców własne dochodzenie prowadzone przez światową centralę ujawniło, że jedną z drużyn dopuszczającą się naruszenia obowiązujących zasad okazała się Chelsea i została już ukarana za ten proceder zakazem rejestrowania nowych graczy w dwóch najbliższych okienkach transferowych. Władze „The Blues” odwołały się już od tej decyzji i obecnie czekają na pozytywne dla siebie rozstrzygnięcie całej sprawy.

„The Times”, powołujący się na dokumenty otrzymane przez „Football Leaks”, ujawnił, że w gronie niewłaściwe sprowadzonych 29 utalentowanych zawodników przez klub miał znaleźć się między innymi Karlo Ziger. Chorwacki bramkarz w wieku 12 lat miał wraz z rodziną zaakceptować ofertę Chelsea opiewającą na 808 tysięcy funtów i w efekcie przeprowadził się do Anglii, gdzie bez rejestracji trenował w zespole między 2014 a 2016 rokiem do momentu osiągnięcia 16 lat, kiedy to mógł już bez przeszkód podpisać profesjonalną umowę z angielskim drużyną i stać się jej pełnoprawnym piłkarzem.

Do tego czasu władze ekipy z Premier League miały mu wypłacać rocznie 120 tysięcy funtów, a właściwe jego ojcu zarejestrowanemu jako pracownik w klubie, oraz opłacać czynsz za mieszkanie w Londynie.

Wspomniana sprawa była jedną z badanych przez FIFA przed wymierzeniem kary „The Blues”. Ci jednak nie komentują całej sytuacji i cały czas przekonują, że wszelakie ich działania związane z pozyskiwaniem utalentowanych graczy były dokonywane zgodnie z przepisami.

Z kolei przedstawiciele Premier League przyznają, ze przed dwoma laty dowiedzieli się o możliwości obchodzenia obowiązujących zasad i wdrążyli specjalny system identyfikacyjny, który docelowo miał zapobiegać taki sytuacjom, jak ta opisana wyżej. Jednocześnie nie odnieśli się oni do rzekomego tuszowania łamania regulaminu przez cztery kluby występujące w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Dziennikarze uważają jednak, że w tym gronie poza Chelsea znajduje się na pewno Manchester City i niewykluczone, że tę stawkę uzupełni ktoś z czwórki Tottenham, Manchester United, Arsenal oraz Liverpool.ŹRÓDŁO
The Times | Football Leaks | Der Spiegel
TAGI: Chelsea FC Anglia Football Leaks
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.059 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.