Żeby kupić, trzeba sprzedać. Umtiti zrobi miejsca dla de Ligta?!

2 miesiące temu
Żeby kupić, trzeba sprzedać. Umtiti zrobi miejsca dla de Ligta?!
fot. FotoPyk

Latem z Barcelony może odejść Samuel Umtiti, którym coraz poważniej interesuje się Juventus.

Od dłuższego czasu Katalończycy zabiegają o Matthijsa de Ligta z Ajaksu. Pomimo prowadzonych negocjacji porozumienie nadal nie zostało wypracowane. Nikt nie ma jednak wątpliwości, że Holender po sezonie odejdzie z Amsterdamu (więcej - tutaj).

Jeśli 19-latek ostatecznie trafi na Camp Nou, w defensywie „Blaugrany” może zrobić się zbyt tłoczno. Wówczas o dwa miejsca walczyłoby aż czterech zawodników: Gerard Piqué, Clément Lenglet, Matthijs de Ligt oraz Samuel Umtiti. To właśnie ten ostatni miałby zostać poświęcony, a o jego angaż już teraz zabiegają Juventus, Arsenal czy Manchester United. 

Według stacji Rai Sport Włosi w ostatnich dniach nabrali przekonania, co do realizacji sprowadzenia 25-latka do Turynu. Mistrz Świata z 2018 roku z pewnością odświeżyłby talię defensywną „Starej Damy”, w której królują tacy zawodnicy jak Giorgio Chiellini (w sierpniu skończy 35 lat), Andrea Barzagli (po sezonie kończy karierę) czy Leonardo Bonucci (w maju skończy 32 lata). Tym samym na ten moment jedynie Daniele Rugani jest w kwiecie wieku. 

Wstępnie francuski stoper miałby kosztować Juventus około 80 milionów euro. Kwota ta wydaje się rozsądna, biorąc pod uwagę doświadczenie zawodnika i umowę, która jest jeszcze ważna przez cztery sezony. 

W bieżącej kampanii Umtitiemu doskwierają problemy z lewym kolanem, dlatego też rozegrał jedynie 12 spotkań. FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.1522 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.