Piątek nie będzie egzekwował jedenastek w Milanie. „Gattuso nie pozwoli na to”

2 miesiące temu
Piątek nie będzie egzekwował jedenastek w Milanie. „Gattuso nie pozwoli na to”
fot. AC Milan

Krzysztof Piątek nie jest pierwszym wyborem Gennaro Gattuso do wykonywania jedenastek w trakcie meczów Milanu i przynajmniej na razie nie ulegnie to zmianie.

Klub z San Siro wygrał ostatnie niezwykle ważne spotkanie ligowe z Lazio w kontekście walki o zajęcie miejsce w czołowej czwórce Serie A gwarantującego udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów po golu zdobytym z rzutu karnego przez Francka Kessié'ego.

Niektórzy dziennikarze i eksperci przypuszczali, że szkoleniowiec „Rossonerich” po udanych występach Krzysztofa Piątka, walczącego o koronę króla strzelców, wyznaczy właśnie reprezentanta Polski do egzekwowania jedenastek.

Gennaro Gattuso nie zamierza jednak niczego zmieniać w tym aspekcie, ponieważ Iworyjczyk jest pewnym egzekutorem rzutów karnych, o czym przekonywał Jacopo Piotto, włoski dziennikarz i analityk, w rozmowie z „Sport.pl”.

- Jeśli Kessié będzie na boisku, to dalej będzie wykonywał jedenastki. Piątek może być wyznaczony jako drugi w hierarchii przed Ricardo Rodriguezem ze względu na to, jak strzelał karne w Genoi. Gattuso niczego nie zmieni, dopóki Franck nie spudłuje choć jednej jedenastki - powiedział.

- Gennaro jest praktycznym człowiekiem i nigdy nie pozwoli na to, aby walka o tytuł najlepszego strzelca była ważniejsza od awansu do Ligi Mistrzów, którego kwestia może rozstrzygnąć się nawet w ostatniej kolejce - dodał Piotto.

Piątek na włoskiej ziemi wykonywał do tej pory cztery jedenastki i wszystkie zostały przez niego wykorzystane.ŹRÓDŁO
Sport.pl
TAGI: Krzysztof Piątek AC Milan Gennaro Ivan Gattuso Franck Yannick Kessié Polska Włochy Wybrzeże Kości Słoniowej Trenerzy
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0514 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.