Gołowin o kulisach pracy z Henrym. „Nie podszedł odpowiednio do roli trenera”

2 miesiące temu
Gołowin o kulisach pracy z Henrym. „Nie podszedł odpowiednio do roli trenera”
fot. AS Monaco

Aleksandr Gołowin w krytycznych słowach wypowiedział się na temat współpracy z Thierrym Henrym w AS Monaco.

Były znakomity francuski piłkarz przejął klub z Księstwa w połowie października po odejściu Leonardo Jardima i miał za zadanie przywrócić zespół na zwycięską ścieżkę oraz dźwignąć go ze strefy spadkowej w Ligue 1.

Henry w swojej pierwszej samodzielnej pracy w roli szkoleniowca kompletnie się nie sprawdził i poprowadził AS Monaco do odniesienia zaledwie pięciu zwycięstw (w tym dwóch w lidze) w 20 rozegranych meczach.

W tym czasie były gracz między innymi Arsenalu czy Barcelony nie dał się poznać jako dobry fachowiec, o czym poinformował Aleksandr Gołowin.

- Być może nie potrafił wyzbyć się roli piłkarza, którego wciąż ma w środku. Kiedy treningi nie przebiegały po jego myśli stawał się nerwowy oraz krzyczał na piłkarzy. Był wręcz obraźliwy. Nie było to potrzebne, kiedy wchodził na boisko i pokazywał nam, jak się ćwiczy. Jego frustracja stale narastała. Być może inny trener w jego sytuacji posługiwałby się innymi językiem i powiedziałby: „Dobra, zróbmy to razem”. On jednak od razu się denerwował, wbiegał na murawę i sam zaczynał grać, krzycząc: „Spróbujcie odebrać mi piłkę”. Większość z nas zawodników podchodziła spokojnie do tego wszystkiego, choć niektórzy byli w lekkim szoku. Można powiedzieć, że Henry nie podszedł odpowiednio do roli trenera - przyznał reprezentant Rosji, który zasilił szeregi AS Monaco w trakcie ostatniego letniego okienka transferowego.| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.