PSG szuka klubu satelickiego. Jest pierwszy kandydat!

2 miesiące temu
PSG szuka klubu satelickiego. Jest pierwszy kandydat!

Media znad Sekwany przekonują, że Paris Saint-Germain nie porzuciło myśli o nawiązaniu współpracy z którymś z mniejszych klubów. Mało tego, pierwsze rozmowy w tej sprawie już się odbyły.

Paryski klub ma spore zaplecze kadrowe. Problem w tym, że lwią część składu stanowią niedoświadczeni gracze, którzy nim na dobre wzmocnią pierwszy zespół, muszą zebrać pierwsze szlify w seniorskim futbolu. 

Obecna sytuacja (dziewięciu nieobecnych piłkarzy na starcia z Nantes - więcej ) sprzyja eksperymentom. Na ogół jednak Thomas Tuchel nie ma możliwości ogrywania młodych zawodników. W związku z tym władze mistrzów Francji pracują nad rozwiązaniem tej sytuacji.

Od dłuższego czasu rozważana jest opcja nawiązania współpracy z innym klubem na podobnych zasadach jak odbywa się to w przypadku Chelsea i Vitesse. Do niedawna wydawało się, że klub ostatecznie porzucił tę myśl, lecz zupełnie nowe światło na tę kwestię rzuca RMC Sport. 

Poinformowano bowiem, że podczas piątkowego meczu RC Lens z Valenciennes na trybunach w towarzystwie większościowego udziałowca klubu Josepha Oughourliana widziany był Antero Henrique, a więc dyrektor sportowy ekipy z Paryża. 

Władze Paris Saint-Germain są zdania, że zespół z Stade Bollaert-Delelis spełnia wszystkie kryteria potrzebne do tego, aby współpraca przebiegała bez żadnych zakłóceń. Wspomniane źródło donosi, że w najbliższym czasie rozmowy będą kontynuowane, a ich efekt możemy ujrzeć już latem.

Dodajmy, że wcześniej taką możliwość badało Atlético Madryt, lecz ostatecznie RC Lens nie zostało klubem satelickim „Los Rojiblancos”.  | AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.