#Enough! Piłkarze zbojkotują media społecznościowe w związku z nasilającym się rasizmem

2 miesiące temu
#Enough! Piłkarze zbojkotują media społecznościowe w związku z nasilającym się rasizmem
fot. PFA

Jak donoszą brytyjskie media, Stowarzyszenie Zawodowych Piłkarzy ogłosi w piątek 24-godzinny bojkot mediów społecznościowych w ramach akcji przeciwko rasizmowi w futbolu.

Protest ma za zadanie zwrócić uwagę twórców mediów społecznościowych oraz władz piłkarskich, by ci zaostrzyli obecnie obowiązujące regulaminy dotyczące dyskryminacji sportowców na tle koloru skóry.

Bojkot wynika z ostatnich, licznych aktów rasizmu dokonanych na zawodnikach angielskich klubów. Kroplą, która przepełniła czarę goryczy, okazała się sytuacja związana z kapitanem Manchesteru United, Ashleyem Youngiem. Na początku tego tygodnia 33-latek został obrzucony rasistowskimi obelgami przez użytkowników Twittera.

- Wystarczy! – zaapelował na Instagramie zdenerwowany lider Watfordu, Troy Deeney. – W piątek wyślemy poważną wiadomość do każdego, kto nadużywa wolności osobistej piłkarzy i innych ludzi. Wszystkim takim kibicom, zarówno tym na trybunach, jak i tym online, wyślemy jasną wiadomość: nie będziemy tolerowali was w piłce nożnej. Bojkot to tylko mały krok, ale dzięki niemu zobaczycie wszystkich graczy mówiących jednym głosem przeciwko rasizmowi.

Na temat protestu wypowiedział się również jeden z ostatnio pokrzywdzonych przez akty rasistowskie, Danny Rose. Przypomnijmy, że do dyskryminacji na tle rasowym wobec Anglika doszło podczas meczu eliminacji do Euro 2020 w pojedynku z Czarnogórą. Kibice gospodarzy wylali swoją frustrację po porażce 1:5, obelżywie skandując w stronę 28-latka.

- Nie chcę, żeby przyszli gracze musieli przechodzić przez to, co ja. Nie możemy pozwalać sobie na to, by władze piłkarskie i właściciele mediów społecznościowych nie robiły nic, by chronić piłkarzy przed tymi obrzydliwymi zachowaniami – mówił lewy obrońca Tottenhamu.

Kampania Stowarzyszenia Zawodowych Piłkarzy rozpocznie się o godzinie 10:00 czasu polskiego w piątek i zakończy 24 godziny później. Bojkot będzie krył się pod hasztagiem #Enough, a piłkarze zachęcani są do wstawiania różnego rodzaju grafik z takim wpisem.


ŹRÓDŁO
PFA
TAGI: Enough Rasizm Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.