Marca: Możliwe wypożyczenie Bale'a

2 miesiące temu
Marca: Możliwe wypożyczenie Bale'a
fot. FotoPyk

Jak podaje „Marca”, Real Madryt jest otwarty na wypożyczenie Garetha Bale'a.

Władze „Królewskich” są zdecydowane na rozstanie z Walijczykiem. Problem w tym, że do tej pory nikt nie złożył za niego oferty. Media donoszą o zainteresowaniu jego osobą Bayernu, Manchesteru United i Tottenhamu, ale żaden z tych klubów nie przeszedł do konkretnego działania. Zdaniem „Marki” główne powody takiego obrotu spraw są dwa: problemy zdrowotne Bale'a oraz wysokość jego wynagrodzenia.

Odkąd skrzydłowy trafił w 2013 roku do Madrytu, borykał się z 29 urazami, przez które opuścił 86 spotkań. W sumie spędził na murawie 53,4 procenta wszystkich możliwych minut. Ściągnięcie Bale'a wiąże się z ryzykiem odnoszenia przez niego kolejnych kontuzji.

Jeśli chodzi zaś o wynagrodzenie, w stolicy Hiszpanii 29-latek może liczyć na 17 milionów euro netto. Nie ma więc się co dziwić, że sam piłkarz nie chce opuszczać Santiago Bernabéu.

Władze Realu mają jednak na ten temat inne zdanie i zdaniem „Marki” są skłonne wypożyczyć Walijczyka do innego klubu z opcją wykupu. Ma to oczywiście ułatwić znalezienie mu nowego pracodawcy już tego lata. Co prawda nie przesądzi to jeszcze o definitywnym odejściu Bale'a z madryckiego zespołu (chyba, że w umowie zawarty zostanie obowiązek wykupu), ale na pewno zbliży do tego ruchu.

Hiszpańskie media podkreślają, że 29-latek, którego umowa wygasa 30 czerwca 2022 roku, zaczął stanowić problem dla Realu, ponieważ brak jego sprzedaży może wpłynąć na ruchy transferowe „Królewskich”.ŹRÓDŁO
Marca
TAGI: Gareth Bale Walia Hiszpania Real Madryt CF
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.