Busquets myśli o opuszczeniu Barcelony. „Zawsze powtarzałem, że nie będę pełnił drugorzędnej roli w zespole”

2 miesiące temu
Busquets myśli o opuszczeniu Barcelony. „Zawsze powtarzałem, że nie będę pełnił drugorzędnej roli w zespole”

Sergio Busquets przyznał, że po utracie statusu jednego z kluczowych zawodników w Barcelonie może zdecydować się na zmianę barw klubowych. Hiszpan wskazał nawet potencjalny kierunek swojego transferu.

Doświadczony pomocnik znajdował się nie tak dawno w kręgu zainteresowań przedstawicieli PSG. Władze ekipy z Camp Nou zdołały jednak skutecznie zabezpieczyć się na ewentualne kuszenie swojego piłkarza i we wrześniu ubiegłego roku podpisali z nim nowy kontrakt na lepszych dla niego warunkach finansowych oraz zawarli w nim klauzulę wykupu opiewającą na aż 500 milionów euro.

Busquets pomimo ustabilizowanej sytuacji może jednak nie wypełnić umowy z „Dumą Katalonii” obowiązującej do końca czerwca 2023 roku, ponieważ w przypadku utraty możliwość regularnych występów w Barcelonie może zdecydować się na jej opuszczenie.

- Zawsze powtarzałem, że nie będę pełnił drugorzędnej roli w Barcelonie. Kiedy poczuję, że nie mam już takiej ambicji lub nie jestem w stanie dawać wystarczająco dużo, to odejdę z poczuciem zadowolenia z tego, co dałem klubowi - powiedział Hiszpan na łamach „Sports Illustrated”.

30-letni zawodnik w przypadku rozstania z ekipą z Camp Nou nie planuje, przynajmniej na razie, gry w innych europejskiej drużynie i jednocześnie skłania się do ewentualnego kontynuowania swojej kariery w Stanach Zjednoczonych.

- Nie możesz przewidzieć przyszłości, ale przyznam szczerze, że jestem fanem MLS. Piłka nożna nieustanie tam się rozwija, a do tego styl rywalizacji i format play-offów różni się do tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni w Europie - dodał pomocnik, który pół żartem, pół serio wspomniał, że z uwagi na bliskość plaży mógłby zasilić szeregi Interu Miami, którego założycielem jest David Beckham.ŹRÓDŁO
Sports Illustrated
TAGI: Sergio Busquets Burgos FC Barcelona Hiszpania Stany Zjednoczone Inter Miami
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.