Skandal w trakcie derbów Zagłębia Ruhry. Sancho trafiony zapalniczką

2 miesiące temu

Do nieprzyjemnego zdarzenia doszło w trakcie pierwszej połowy sobotniego spotkania Bundesligi pomiędzy Borussią Dortmund a Schalke 04.

Dortmundczycy wyszli na prowadzenie w 14. minucie po trafieniu Mario Götze. Niemiec wykończył strzałem głową znakomite dogranie Jadona Sancho, który posłał do niego górną, prostopadłą piłkę.

W momencie, gdy piłkarze gospodarzy cieszyli się z gola, jeden z kibiców rzucił w ich kierunku zapalniczką. Trafiła ona w głowę Sancho. 19-latek odczuł uderzenie i na chwilę zszedł z murawy. Ostatecznie jednak mógł kontynuować grę.

Sancho od początku rozgrywek imponuje formą. Asysta z Schalke jest jego 17. ostatnim podaniem w tym sezonie Bundesligi. Do tego angielski skrzydłowy zdobył 11 bramek.

Borussia świetnie rozpoczęła derby Zagłębia Ruhry, ale Schalke szybko odpowiedziało. Kilka minut po trafieniu Götze gola z rzutu karnego strzelił Daniel Caligiuri. Następnie Romana Bürkiego pokonał Salif Sané i w tej chwili to ekipa z Gelsenkirchen niespodziewanie prowadzi z BVB 2:1.