Idzie nowe - sensacyjne wyniki w Lidze Mistrzów Oceanii. Nowa Kaledonia górą!

Idzie nowe - sensacyjne wyniki w Lidze Mistrzów Oceanii. Nowa Kaledonia górą! fot. Transfery.info
Marek Garus
Marek Garus
Źródło: OFC

Niedzielne mecze Champions League konfederacji OFC przyniosły niemałe zaskoczenia. Dwóch nowozelandzkich faworytów do walki w finale tego turnieju, Auckland City oraz Team Wellington, odpadło z niżej notowanymi rywalami z Nowej Kaledonii – AS Mage

Pierwsze półfinałowe spotkanie zostało rozegrane w niedzielę o godzinie 5:00 czasu polskiego na Stade Numa-Daly Magenta pomiędzy Hienghène a Wellington. Nowokaledończycy wyszli do tego meczu z bojowym nastawieniem i słusznie zakończyli pierwszą połowę z bramką do szatni po golu głową Geordy’ego Gony’ego. Mimo że druga część meczu była znacznie bardziej wyrównana, ponownie to podopieczni Felixa Tagawy trafili do siatki rywala, ustalając wynik pojedynku na 2:0 po bramce w doliczonym czasie gry Jeffersona Dahite’a.

Drugie starcie 1/2 Ligi Mistrzów Oceanii rozpoczęło się trzy godziny później na tym samym obiekcie w Nowej Kaledonii, a w spotkaniu udział wzięli piłkarze Magenty i Auckland. W końcówce pierwszej połowy meczu wszystko wskazywało na to, że faworyci z Nowej Zelandii spokojnie dotrą do finału, po tym, jak bramkę na 0:1 strzelił Micah Lea’alafa, jednak sytuacja popularnych „The Navy Blues” odwróciła się diametralnie, gdy chwilę później czerwoną kartkę otrzymał bramkarz gości. Słaba dyspozycja rezerwowego golkipera Auckland, Rubena Parkera, spowodowała, że Magenta zremisowała jeszcze przed końcem pierwszej połowy, a gola z rzutu wolnego strzelił wówczas Kevin Nemia.

Mimo grania w dziesiątkę, to dalej City prowadziło grę w drugim półfinałowym spotkaniu OFC Champions League, jednak wystarczył jeden błąd obrońcy tego zespołu, by gola na 2:1 wbili piłkarze podopiecznych Alaina Moizana. Bramkę w 89. minucie meczu zdobył Kevin Maitran i, jak się za moment okazało, było to ostatnie trafienie w tym pojedynku. W finale najważniejszych międzynarodowych rozgrywek w Oceanii zobaczymy zatem dwa zespoły z Nowej Kaledonii i ani jednego z Nowej Zelandii.

To pierwsza taka sytuacja odkąd w 2006 roku, konfederację OFC opuściły drużyny z Australii. Jedynym zespołem, który zdobył tamtejszą Ligę Mistrzów i nie pochodził ze wspomnianych Australii bądź Nowej Zelandii, było Hekari United – klub z Papui Nowej Gwinei.

Finał między AS Magentą a Hienghène Sport odbędzie się 12 maja na Stade Numa-Daly Magenta o godzinie 6:00 rano czasu polskiego.

Zwycięzca zagrałby w Klubowych Mistrzostwach Świata, ale wygląda na to, że turniej wróci dopiero w 2021 roku w zmienionej formule.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Nigdy nie zaakceptuje roli rezerwowego”. Carlo Ancelotti szczerze o swoim podopiecznym „Nigdy nie zaakceptuje roli rezerwowego”. Carlo Ancelotti szczerze o swoim podopiecznym Krzysztof Piątek nagrodzony. Czwarty raz z rzędu Krzysztof Piątek nagrodzony. Czwarty raz z rzędu Kylian Mbappé nie dotrzymał obietnicy Kylian Mbappé nie dotrzymał obietnicy Dlatego Erling Braut Haaland nie zagra z Chelsea Dlatego Erling Braut Haaland nie zagra z Chelsea Ten wpis Kamila Grosickiego źle się zestarzał. Wojciech Kowalczyk z pytaniem Ten wpis Kamila Grosickiego źle się zestarzał. Wojciech Kowalczyk z pytaniem Pogoń Szczecin oddaliła się od tytułu mistrzowskiego. Niespodziewana porażka na własnym stadionie [WIDEO] Pogoń Szczecin oddaliła się od tytułu mistrzowskiego. Niespodziewana porażka na własnym stadionie [WIDEO] Były piłkarz Górnika Zabrze śledzi jego poczynania. „To dla mnie motywacja” Były piłkarz Górnika Zabrze śledzi jego poczynania. „To dla mnie motywacja”