Jednak transfer Oblaka?! Nowa umowa może nie zatrzymać go w Atlético Madryt

2 miesiące temu
Jednak transfer Oblaka?! Nowa umowa może nie zatrzymać go w Atlético Madryt
fot. Instagram [Jan Oblak]

Jan Oblak podpisał niedawno nowy kontrakt z Atlético Madryt. Władze „Rojiblancos” zwiększyły klauzulę wykupu w umowie bramkarza ze Słowenii, ale tylko o 20 milionów euro.

Klauzula wzrosła ze 100 do 120 milionów euro. Choć Oblak podpisał kontrakt do 30 czerwca 2023 roku, od początku wydawało się, że taka kwota nie odstraszy klubów, które myślą o jego pozyskaniu.

Jak donosi ESPN, Oblak cały czas znajduje się na celowniku Manchesteru United, a ostatnio działacze „Czerwonych Diabłów” wręcz coraz poważniej zaczęli rozważać zakontraktowanie Słoweńca. Wpływ na to mają wątpliwości dotyczące przyszłości David de Gei, który cały czas nie doszedł do porozumienia z MU w sprawie nowego kontraktu. Hiszpanem interesuje się Paris Saint-Germain.


Oblak występuje w Atlético od 2014 roku. Na koncie ma 206 występów. W 117 z nich nie przepuścił ani jednej bramki. Bilans 26-latka z tego sezonu to 44 spotkania i 24 czyste konta.

Według ESPN sytuacja Oblaka w madryckim zespole przypomina tę Antoine'a Griezmanna. Obaj piłkarze dostali od klubu spore podwyżki, ale oczekują również od niego wzmocnień, które pomogą wskoczyć drużynie na wyższy poziom. W przypadku, gdy „Rojiblancos” ich nie przeprowadzą, transfery gwiazd Atlético staną się jeszcze bardziej realne.

Jeśli MU lub inny klub faktycznie zapłaci 120 milionów euro za Oblaka, Słoweniec zostanie najdroższym bramkarzem w historii piłki. Obecnie tytuł ten należy do Kepy Arrizabalagi (Chelsea zapłaciła za niego 80 milionów).| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.