Palermo karnie zleci do trzeciej ligi?!

2 miesiące temu
Palermo karnie zleci do trzeciej ligi?!

Włoski futbol nie znosi próżni. Co chwilę jakaś uznana marka musi pożegnać się z występami na dobrym poziomie. Było tak z Parmą, było tak z Bari, które dawnymi czasy prowadził Zbigniew Boniek, teraz jest tak z Palermo.

„La Gazetta dello Sport” informuje o licznych nieprawidłowościach, które zaszły w utytułowanym włoskim klubie. Prokurator federalny i jego zastępca przeanalizowali proces przejmowania klubu, w którym wykryli błędy dotyczące aktów prawnych. 

Mówi się o fałszowaniu faktycznego stanu długu, na tyle wysokiego, że gdyby został uczciwie przedstawiony, uniemożliwiłby start „Le Equile” w rozgrywkach. W związku z zaistniałą sytuacją, niewykluczone jest, że klub zostanie karnie zdegradowany do Serie C. Innym wyjście z sytuacji stanowi odjęcie znacznej liczby punktów na starcie następnego sezonu.

Sprawa niebawem wkroczy na salę sądową. 10 maja ma odbyć się pierwsza rozprawa z szeregu zaplanowanych. Na ławie oskarżonych zasiądą Morosi Anastasio oraz Maurizio Zamparini. Pierwszy z nich jest szefem firmy audytorskiej, która miała za zadanie przygotowanie rzetelnego raportu. Drugi to oczywiście były właściciel Palermo, który umiejętnie szachował informacjami na temat długu swojego klubu.

Sycylijski klub szybko wydał oświadczenie, które przytaczają włoskie media. Możemy w nim przeczytać, że poważniejsze ustosunkowanie się do sprawy nastąpi dopiero w momencie wyjaśnienia wszystkiego drogą sądową. Jednocześnie wyraźnie zaznaczono, że wytoczony proces jest słusznym działaniem. Przedstawiciele klubu wyrazili również nadzieję, że pozwoli to na usprawnienie funkcjonowania Palermo i przywrócenie klubowi godności.


ŹRÓDŁO
La Gazzetta dello Sport
TAGI: US Palermo Włochy
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0696 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.