OFICJALNIE: Mikel Rico i Ander Iturraspe odchodzą z Athletic Club

2 miesiące temu
OFICJALNIE: Mikel Rico i Ander Iturraspe odchodzą z Athletic Club

Athletic Club poinformował, że umowy Mikela Rico oraz Andera Iturraspe nie zostaną przedłużone.

W tej chwili klub z Kraju Basków walczy o prawo do udziału w eliminacjach do Ligi Europy. W jednym z wariantów otrzyma je, jeśli Puchar Króla trafi do rąk piłkarzy Barcelony lub Valencii, z zastrzeżeniem, że „Nietoperze” zajmą na koniec sezonu minimum szóste miejsce. Obecnie podopieczni Gaizki Garitano okupują siódmą pozycję.

Na drugim biegunie dyrekcja klubu przygotowuje kadrę na kolejną kampanię. W tym celu poczyniono już pewne kroki. Mianowicie, Athletic Club poinformował, że umowy Mikela Rico oraz Andera Iturraspe nie zostaną przedłużone. Oznacza to, że od pierwszego lipca będą oni wolnymi piłkarzami.

34-letni Rico w zespole „Lwów” gra od sześciu sezonów. W tym czasie zanotował 176 występów, lecz tylko cztery z nich miały miejsce w bieżących rozgrywkach. To efekt urazu stawu skokowego. Jeśli zaś chodzi o 30-letniego Iturraspe, ma on na swoim koncie 320 oficjalnych spotkań w barwach Athletic Club, z czego pięć rozegrał w sezonie 2018/2019.

Obaj byli częścią drużyny, która w 2015 roku sięgnęła po Superpuchar Hiszpanii. 

Tym samym środkowi pomocnicy muszą zdecydować, gdzie zagrają w kolejnym sezonie. Na dzisiaj pewne jest to, że ich przyszłość nie jest związana z klubem z San Mamés. 

***

Dodajmy, że „Lwy” słyną z zatrudniania piłkarzy o baskijskich korzeniach. Jak dotąd tylko raz wyłamały się ze swoich zasad, pozyskując w 2018 roku roku Cristiana Ganeę, a więc Rumuna z hiszpańskich paszportem. ŹRÓDŁO
Athletic Club
TAGI: Oficjalnie Mikel Rico Moreno Ander Iturraspe Derteano Athletic Bilbao Hiszpania
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.