CIES: Kluby, które kontraktują najmłodszych i najstarszych zawodników. Różnica jest naprawdę duża

2 miesiące temu
CIES: Kluby, które kontraktują najmłodszych i najstarszych zawodników. Różnica jest naprawdę duża
fot. Real Madryt

CIES Football Observatory opublikowało zestawienie ukazujące to, w jakim wieku pozyskują zawodników europejskie kluby.

Statystycy z CIES wzięli pod uwagę piłkarzy, którzy w tym sezonie pojawili się na murawie w rozgrywkach ligowych, wyciągając do średniej ich wiek w momencie trafienia do klubu. Tworząc ranking, nie uwzględniono wychowanków.

Najmłodszych zawodników ściąga do siebie RB Lipsk. Średnia wieku w przypadku niemieckiego klubu wyniosła 21,43 roku. Nie jest to żadną niespodzianką, ponieważ filozofia klubu z Lipska od dłuższego czasu opiera się na kontraktowaniu talentów i sprzedawaniu ich ze sporym zyskiem. Jeśli chodzi o topowe ligi, wyprzedza on bezpośrednio Real Madryt i Olympique Lyon.

Wśród zespołów z pozostałych lig pierwsze miejsce zajmuje CSKA Moskwa ze średnią 21,90 roku. Podium uzupełniają FC Nordsjælland oraz Red Bull Salzburg.

Na drugim biegunie w topowych ligach jest Parma, w której przypadku średnia wieku pozyskiwanych graczy wyniosła 27,35 roku. Różnica jest więc naprawdę duża. A jeszcze starszych zawodników kontraktuje MKE Ankaragücü - tutaj średnia to 29,28 roku. Przypomnijmy, że zimą szeregi tureckiego klubu zasilił Michał Pazdan. W czołówce znajduje się zresztą więcej zespołów znad Bosforu.

o
o
o
oŹRÓDŁO
CIES Football Observatory
TAGI: CIES Hiszpania Anglia Niemcy RB Lipsk Olympique Lyon Real Madryt CF Parma FC MKE Ankaragücü
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.