David Wagner wraca na ławkę trenerską!

2 miesiące temu
David Wagner wraca na ławkę trenerską!
fot. Huddersfield Town

Kilka miesięcy temu najważniejsza postać w Huddersfield, czyli David Wagner, musiała opuścić klub, zajmujący ostatnią pozycję w tabeli. Jego obowiązki wówczas przejął Jan Siewert, były trener rezerw Borussii Dortmund.

Wagnerowi szybko znudził się odpoczynek od piłki. Po jego odejściu z Huddersfield w styczniu sporo mówiło się o ewentualnym przejęciu przez niego sterów w Leicester City lub w którymś z klubów Championship. Do niczego takiego nie doszło, ale teraz, już za kilka tygodni, jak donosi „Sky Sports News”, Wagner obejmie Schalke.

Dla 47-letniego trenera będzie to powrót do Niemiec, gdzie występował jako zawodnik między innymi takich klubów jak Mainz czy wspomniani „Die Knappen”.

W latach 2011-2015 Wagner prowadził zaś rezerwy Borussii Dortmund. To właśnie tam został zauważony przez działaczy Huddersfield Town, którzy zdecydowali się zaufać byłemu reprezentantowi Stanów Zjednoczonych. Z angielskim klubem dokonał rzeczy historycznej, jaką było wywalczenie awansu do Premier League dwa sezony temu.

Schalke aktualnie prowadzi klubowa legenda – Hubb Stevens. Holender podjął się tego zadania już trzeci raz, lecz teraz jest jedynie opcją tymczasową i odejdzie po zakończeniu tego sezonu. Kibice wierzą, że David Wagner obejmie ich zespół jeszcze jako pierwszoligowy. „Górnicy” zajmują obecnie ostatnie bezpieczne miejsce z sześcioma punktami przewagi nad szesnastą Norymbergą.


ŹRÓDŁO
Sky Sports News
TAGI: David Wagner Schalke 04 Gelsenkirchen Niemcy Trenerzy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.