OFICJALNIE: Kadra Meksyku na Mistrzostwa Świata U-20

2 miesiące temu
OFICJALNIE: Kadra Meksyku na Mistrzostwa Świata U-20

Diego Ramírez ogłosił 21-osobową kadrę młodzieżowej reprezentacji Meksyku na zbliżające się Mistrzostwa Świata U-20.

Tegoroczny młodzieżowy mundial odbędzie się między 23 maja a 15 czerwca w Polsce. Meksyk swój szesnastu udział w turnieju o miano najlepszej drużyny globu do lat 20 rozpocznie od rywalizacji z Włochami, Japonią oraz Ekwadorem w grupie B.

Do tej pory największym sukcesem drużyny ze strefy CONCACAF było zajęcie drugiego miejsca na tej imprezie w 1977 roku, kiedy to w wielkim finale musiała uznać wyższość ZSRR (2:2, 8:9 k.).

W kadrze zespołu, z którym ekipa prowadzona przez Jacka Magierę mogłaby się zmierzyć w 1/8 finału w przypadku zajęcia trzeciego miejsca w swojej grupie, znalazł się praktycznie cały trzon ekipy, która w listopadzie ubiegłego roku wywalczyła tytuł wicemistrzowski na kontynentalnych eliminacjach w ramach CONCACAF U-20.

W tym gronie na szczególne wyróżnienie zasługują Gilberto Sepúlveda, José Macías i Diego Lainez. Pierwszy z wymienionych graczy był trzonem defensywy reprezentacji Meksyku na wspomnianym turnieju młodzieżowym i obecnie zaczyna odgrywać coraz poważniejsza rolę w Deportivo Guadalajara.

Drugi z zawodników został z kolei najlepszym strzelcem na CONCACAF U-20 z dorobkiem dziesięciu trafień. W jego przypadku warto jednak zauważyć, że wszystkie swoje bramki strzelił w początkowej fazie imprezy z niżej notowanymi przeciwnikami takimi jak Nikaragua, Saint-Martin, Jamajka, Grenada oraz Aruba. Od tego momentu minęło już jednak trochę czas, o czym świadczy fakt, że 19-letni napastnik przebywając od początku roku na zasadzie wypożyczenia w Club León z Deportivo Guadalajara zdobył dla tego klubu osiem goli w trzynastu rozegranych meczach i ma swój duży wkład w to, że ta ekipa zajmuje obecnie pierwsze miejsce w tabeli Liga MX Clausura.

Z kolei Diego Lainez jest jedynym graczem z poniższej kadry, który zdążył już zawitać na europejskie boiska. Duże pieniądze, bo aż czternaście milionów euro w jego sprowadzenie w styczniu z Club América zainwestował Betis (więcej - TUTAJ). 18-letni skrzydłowy, mający już za sobą występy w pierwszej reprezentacji, jest bez wątpienia największą gwiazdą drużyny Meksyku U-20, która wkrótce zawita na polskie boiska. Na razie utalentowany piłkarz, co prawda nie błyszczy w LaLiga, ale potrzebuje trochę czasu, aby przystosować się do nowych warunków i otoczenia.

KADRA MEKSYKU U-20

BRAMKARZE:
Luis López (Dorados),
Ángel Alonzo (Necaxa),
Carlos Higuera (Tijuana).

OBROŃCY:
Oswaldo León (América),
Gilberto Sepúlveda (Guadalajara),
Mario Trejo (Monarcas),
Efraín Orona (Pachuca),
Kevin Álvarez (Pachuca),
Arturo Cárdenas (Querétaro),

POMOCNICY:
Diego Lainez (Betis),
Misael Domínguez (Cruz Azul),
Alan Torres (Guadalajara),
Diego Hernández (Guadalajara),
Roberto Meraz (Monarcas),
José Plascencia (Necaxa),
Francisco Figueroa (Pachuca),
Carlos Gutiérrez (Pumas),
Adrián Lozano (Santos Laguna).

NAPASTNICY:
José Macías (León),
Roberto De la Rosa (Pachuca),
Daniel López (Tijuana).| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.