OFICJALNIE: Zawodnik Leicester City został ukarany za tweety z... 2013 i 2014 roku

2 miesiące temu
OFICJALNIE: Zawodnik Leicester City został ukarany za tweety z... 2013 i 2014 roku

Przez Twittera można wpaść w naprawdę spore kłopoty. Wystarczy, że ktoś odnajdzie twoje wpisy sprzed sześciu lat. Przekonał się o tym Hamza Choudhury.

Piłkarz Leicester City na przełomie 2013 i 2014 roku zamieścił serię seksistowskich oraz rasistowskich komentarzy za pośrednictwem wspomnianego medium społecznościowego. Należy nadmienić, że sam piłkarz jest czarnoskóry, co czyni sytuację jeszcze dziwniejszą. Teraz wpisy zostały odnalezione, a angielski defensywny pomocnik może mieć z tego tytułu spore nieprzyjemności. 

Tweety brzmiały:
„Dlaczego czarni ludzie są tacy szybcy? Bo wszyscy wolni są już w więzieniu”,

„Sorry, ale nie czuję współczucia dla osób, które popełniają samobójstwo lub podejmują takie próby”,

„To jedna z najgorszych reklam. Jej jakość podsumowuje poziom futbolu kobiet”. 

Gdy tylko 21-letni zawodnik zdał sobie sprawę z powagi sytuacji, publicznie przeprosił wszystkie osoby, które poczuły się urażone jego wpisami. Swojego podopiecznego wsparł również Brendan Rodgers (nie ma on zamiaru nakładać dodatkowej kary), który określił go mianem „skruszonego” oraz „bardziej odpowiedzialnego niż kilka lat temu”.

To jednak nie wystarczyło – FA wszczęło postępowanie. W oficjalnym uzasadnieniu możemy przeczytać:
„Zarzuca się, że komentarze naruszają Przepis E3 (1) FA, ponieważ były obraźliwe, niewłaściwe i nie prezentowały godnej idei ducha sportu. 
Ponadto, stwierdza się, że wpisy stanowią złamanie Przepisu E3 (2) FA, gdyż uderzają w płeć/pochodzenie etniczne/orientację seksualną osób trzecich.

Piłkarz ma czas na odpowiedź do 13 maja”.

Póki co nie wiadomo, jak FA zamierza ukarać Choudhry’ego. „The Independent” twierdzi, że najprawdopodobniej będzie to grzywna opiewająca na kilkadziesiąt tysięcy funtów. 


ŹRÓDŁO
Leicester City | The FA
TAGI: Oficjalnie Hamza Choudhury Leicester City FC Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.