OFICJALNIE: Kadra Norwegii na Mistrzostwa Świata U-20

2 miesiące temu
OFICJALNIE: Kadra Norwegii na Mistrzostwa Świata U-20

Pål Arne Johansen ogłosił 21-osobową kadrę młodzieżowej reprezentacji Norwegii na zbliżające się Mistrzostwa Świata U-20.

Tegoroczny młodzieżowy mundial odbędzie się między 23 maja a 15 czerwca w Polsce. Norwegia swój trzeci udział w turnieju o miano najlepszej drużyny globu do lat 20 rozpocznie od rywalizacji z Urugwajem, Nową Zelandią oraz Hondurasem w grupie C.

Do tej pory drużyna ze strefy UEFA uczestnicząc w tej imprezie w 1989 i 1993 roku nie zdołała na niej wyjść z grupy. Najbliższej przebrnięcia tej fazy była w swoimi debiucie, ale niestety przez gorszy bilans bramkowy musiała uznać wyższość rówieśników z Argentyny.

W kadrze zespołu, który bilet na Mistrzostwa Świata U-20 wywalczył dzięki pokonaniu młodzieżowej reprezentacji Anglii w barażu na Euro U-19 i teraz po ewentualnym zajęciu pierwszego lub drugiego miejsce w grupie mógłby zmierzyć się z ekipą prowadzoną przez Jacka Magierę w 1/8 finału, nie znalazło się zbyt wielu graczy znanych szerszemu gronu kibiców.

Z pewnością niektórzy mogli jednak usłyszeć o Erlingu Brautcie Hålandzie, który jeszcze pod wodzą Ole Gunnara Solskjæra imponował strzelecką formą w Molde. Jego znakomita dyspozycja została doceniona przez wysłanników Red Bulla Salzburg i ci nakłonili właścicieli zespołu do wyłożenia rekordowej dla siebie sumy w wysokości pięciu milionów euro na sprowadzenie 18-letniego napastnika (więcej - TUTAJ). Młody zawodnik dołączył do austriackiego zespołu w trakcie zimowego okienka transferowego i na razie musi pogodzić się z rolą głębokiego rezerwowego, ponieważ do tej pory wystąpił w zaledwie trzech meczach „Byków”.

KADRA NORWEGII U-20

BRAMKARZE:
Julian Faye Lund  (Mjøndalen),
Markus Olsen Pettersen  (Nest-Sotra),
Erik Arnebrott  (Viking).

OBROŃCY:
Nicholas Mickelson  (Strømsgodset),
Christian Dahle Borchgrevink  (Notodden),
Ulrik Fredriksen  (Sogndal),
Leo Skiri Østigård  (Brighton),
Lars Ranger  (Ull/Kisa),
Håkon Evjen (Bodø/Glimt),
John Kitolano  (Wolverhampton).

POMOCNICY:
Hugo Vetlesen  (Stabæk),
Emil Bohinen  (Stabæk),
Tobias B. Børkeeiet  (Stabæk),
Adnan Hadzi  (Start),
Tobias H. Svendsen  (Sandefjord),
Ola Brynhildsen  (Stabæk),
Jens Petter Hauge  (Bodø/Glimt),
Eman Markovic  (Zrinjski Mostar),
Tobias Christensen  (Start).

NAPASTNICY:
Erling Braut Haaland  (Red Bull Salzburg),
Kristian Thorstvedt  (Viking).FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0477 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.