OFICJALNIE: Kadra Ekwadoru na Mistrzostwa Świata U-20

2 miesiące temu
OFICJALNIE: Kadra Ekwadoru na Mistrzostwa Świata U-20
fot. Transfery.info

Jorge Célico ogłosił 21-osobową kadrę młodzieżowej reprezentacji Ekwadoru na zbliżające się Mistrzostwa Świata U-20.

Tegoroczny młodzieżowy mundial odbędzie się między 23 maja a 15 czerwca w Polsce. Ekwador swój czwarty udział w turnieju o miano najlepszej drużyny globu do lat 20 rozpocznie od rywalizacji z Japonią, Włochami i Meksykiem w grupie B.

Do tej pory największym sukcesem drużyny ze strefy CONMEBOL było dwukrotne wyjście z grupy w 2001 i 2011 roku. W obu przypadkach ich pogromcami okazały się ekipy, które potem znalazły się w czołowej czwórce imprezy - Ghana (drugie miejsce w 2001 roku) i Francja (czwarte miejsce w 2011 roku).

W kadrze zespołu, z którym ekipa prowadzona przez Jacka Magierę mogłaby się zmierzyć w 1/8 finału w przypadku zajęcia trzeciego miejsca w swojej grupie, znalazł się praktycznie cały trzon ekipy, która na początku obecnego roku dość niespodziewanie wywalczyła tytuł mistrzowski na kontynentalnych eliminacjach w ramach Sudamericano U-20.

W tym gronie na szczególne wyróżnienie zasługują filary defensywy ekipy z Ameryki Południowej - Jackson Porozo i Diego Palacios, lider środka pola i kapitan drużyny - José Cifuentes oraz ofensywny kwartet decydujący o sile całego zespołu - Gonzalo Plata, Leonardo Campana (król strzelców z dorobkiem sześciu trafień), Alexander Alvarado i Jordan Rezabala, którzy zostali ponadto wzmocnieni nieobecnym na wspomnianym turnieju Stivenem Plazą z Realu Valladolid.

Spośród wymienionych piłkarzy wysłannicy europejskich klubów sprowadzili już na Stary Kontynent dwóch zawodników. Pierwszym jest Diego Palacios, który już od lipca występuje na zasadzie wypożyczenia w Willem II Tilburg z SD Aucas. Z kolei drugim jest Gonzalo Plata. 18-letni skrzydłowy został zimą wykupiony za nieco ponad milion euro z Independiente del Valle przez portugalski Sporting.

KADRA EKWADORU U-20

BRAMKARZE:
Moisés Ramírez (Real Sociedad B),
Pierre Bellolio (Universidad Católica),
Johan Lara (Aucas).

OBROŃCY:
Diego Palacios (Willem II),
Jackson Porozo (Santos),
Jhon Espinoza (Aucas),
Gustavo Vallecilla (Aucas),
Richard Mina
(Aucas),
Luis Castillo (Puerto Quito)
Luis Loor (Independiente).

POMOCNICY:
Jordy Alcívar (LDU),
Luis Estupiñán (Mushuc Runa),
José Cifuentes (América),
Jordan Rezabala (Independiente),
Jefferson Arce (LDU),
Sergio Quintero (Imbabura).

NAPASTNICY:
Leonardo Campana (Barcelona),
Alexander Alvarado (Aucas),
Stiven Plaza (Real Valladolid),
Daniel Segura (América),
Gonzalo Plata (Sporting).FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0432 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.