PSG bije koszulkowy rekord sprzedażowy. Otrzyma w zamian lukratywny kontrakt?!

2 miesiące temu
PSG bije koszulkowy rekord sprzedażowy. Otrzyma w zamian lukratywny kontrakt?!

Biorąc pod uwagę sprzedaż koszulek klubowych, w tym sezonie Paris Saint-Germain we Francji nie ma sobie równych. Okazuje się, że pod tym względem paryżanie są także tuż za plecami największych klubów w Europie.

„Le Parisien” poinformowało, że w mistrzowie Francji w bieżącym sezonie przekroczą próg miliona sprzedanych koszulek klubowych. Nad Sekwaną to wynik iście bezprecedensowy. Według delegata generalnego firmy Union Sport and Cycle ten rezultat pozwala sytuować Paris Saint-Germain tuż za Manchesterem United, Realem Madryt, Bayernem Monachium oraz Juventusem, a więc klubami, które osiągają z tytułu sprzedaży koszulek największe zyski w futbolu.

Ten fakt z pewnością będzie jednym z największych atutów podczas zbliżających się wielkimi krokami negocjacji w sprawie nowej umowy z Nike. Obecnie Amerykanie wypłacają Francuzom 25 milionów euro rocznie. Według wspomnianego źródła w myśl nowego porozumienia paryżanie mają inkasować dwa razy tyle. Dodatkowo będą oni mogli liczyć na szereg bonusów związanych z osiąganymi sukcesami sportowymi, jak również sprzedażą produktów klubowych. Kontrakt ma zostać przedłużony do 2027 roku.

Warto dodać, że po doliczeniu zysków z tytułu ostatniej umowy zawartej z firmą ALL, mistrzowie Francji będą mogli liczyć w sumie na 110 milionów euro od swoich dwóch największych sponsorów. 

Francuscy dziennikarze donoszą, że utrzymanie w zespole Neymara oraz Kyliana Mbappé kosztuje Paris Saint-Germain nieco ponad 100 milionów euro rocznie. Tym samym powyższa kwota pozwoli nieco odciążyć budżet klubu. ŹRÓDŁO
Le Parisien
TAGI: Paris Saint-Germain FC Nike Francja Stany Zjednoczone
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0728 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.