Transfer Bruno Fernandesa przesądzony. Promocja!

2 miesiące temu
Transfer Bruno Fernandesa przesądzony. Promocja!
fot. Bruno Fernandes I Instagram

Potwierdzenie transferu Bruno Fernandesa do Manchesteru City wydaje się być kwestią czasu.

Media od kilku dni przekazują nowe informacje na temat przenosin portugalskiego ofensywnego pomocnika ze Sportingu na Etihad. Jak donosi Fabrizio Romano, władze MC prowadzą już z działaczami „Lwów” zaawansowane negocjacje. Strony są bliskie zawarcia porozumienia na poziomie 55 milionów euro. Gianluca Di Marzio podaje, że oferta została już przyjęta. Sam piłkarz podpisze z „The Citizens” umowę do 30 czerwca 2024 roku.

Według mediów w kontrakt Fernandesa ze Sportingiem wpisana jest klauzula umożliwiająca jego pozyskanie za 100 milionów euro. Od początku pojawiały się jednak głosy, że lizbończycy zejdą z tej ceny. Patrząc na formę Portugalczyka i to, że ma 24 lata, kwota 55 milionów nie wydaje się wygórowana. Na razie nie wiadomo, czy MC zaoferuje dodatkowo Sportingowi innego piłkarza, o czym również się spekulowało.

Fernandes trafił do Sportingu w 2017 roku z Sampdorii. W tym sezonie rozegrał 50 spotkań w barwach rodzimego zespołu. Strzelił 31 goli i zanotował 17 asyst. Żaden pomocnik w Europie, biorąc pod uwagę pierwsze szczeble, nie może pochwalić się takim dorobkiem.

24-latek na Etihad dołączy do swojego rodaka - Bernardo Silvy. W Portugalii przez wiele lat występował również bramkarz City, Ederson, i reprezentant Brazylii ma obywatelstwo tego kraju.

Wszystko wskazuje na to, że Fernandes będzie drugim letnim wzmocnieniem MC. Wcześniej mistrzowie Anglii potwierdzili transfer Zacka Steffena, 24-letniego bramkarza Columbus Crew.
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.