OFICJALNIE: Kadra Tahiti na Mistrzostwa Świata U-20

miesiąc temu
OFICJALNIE: Kadra Tahiti na Mistrzostwa Świata U-20
fot. FIFA

Bruno Tehaamoana ogłosił 21-osobową kadrę młodzieżowej reprezentacji Tahiti na zbliżające się Mistrzostwa Świata U-20.

Tegoroczny młodzieżowy mundial odbędzie się między 23 maja a 15 czerwca w Polsce. Tahiti swój drugi udział w turnieju o miano najlepszej drużyny globu do lat 20 rozpocznie od rywalizacji z Kolumbią, Polską oraz Senegalem w grupie A.

Drużyna ze strefy Oceanii zadebiutowała na tej imprezie w 2009 roku po niespodziewanym zdobyciu OFC U-20 Championship. Niestety w swoim pierwszym występie na międzynarodowym turnieju tej rangi poniosła trzy sromotne klęski w fazie grupowej z Hiszpanią (0:8), Wenezuelą (0:8) oraz Nigerią (0:5).

W nadchodzących młodzieżowych mistrzostwach również nie zanosi się na to, aby mieli zanotować choćby jeden remis z którymkolwiek z rywali, ale mimo wszystko nikt nie może lekceważyć zespołu, który na kontynentalnych eliminacjach stoczył dwa wyrównane pojedynki z ich późniejszym zwycięzcą - Nową Zelandią (1:2 w grupie i 0:1 w finale).

W obecnej kadrze Tahiti znalazł się niemal cały trzon ekipy ze wspomnianego turnieju. Niespodziewanie zabrakło w niej jednak miejsca dla Rainuiego Nordmana, który należał do wyróżniających się graczy na zeszłorocznym OFC U-20 Championship czy Keali'i Wonga występującego na co dzień we francuskim AS Erstein.

Warto dodać, że właśnie z tego europejskiego kraju powołania na młodzieżowy mundial otrzymało w sumie aż sześciu zawodników - Josselin Capel, Samuel Liparo, Tevaitini Teumere, Terai Bremond, Kavai'ei Morgant i Eddy Kaspard. Spośród nich najwięcej problemów swoim przeciwnikom może sprawić ostatnia trójka, a w szczególności Kaspard, który kreowany jest na najlepszego piłkarza w drużynie.

KADRA TAHITI U-20

BRAMKARZE
Moana Pito (Tefana),
Tevaearai Tamatai (Vénus),
Josselin Capel (AS Saint-Étienne).

OBROŃCY
Samuel Liparo (US Concarneau),
Tevaitini Teumere (Toulouse FC),
Mauri Heitaa (Vénus),
Etienne Tave (Vénus),
Hennel Tehaamoana (Dragon).

POMOCNICY
Roonui Tehau (Vénus),
Yann Vivi (Jeunes),
Hugo Boube (Jeunes),
Tehauarii Holozet (Tefana),
Diego Araneda (Central Sport),
Ramanui Amau (Vénus),
Kitin Maro (Vénus),
Herehaunui Ferrand (Central Sport),
Terai Bremond (Toulouse FC),
Kavai'ei Morgant (US Concarneau).

NAPASTNICY:
Eddy Kaspard (Trélissac FC),
Kalahani Beaumert (Tefana),
Tutehau Tufariua (Taiarapu).| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.