Marca: Dwóch najpoważniejszych kandydatów na nowego trenera Bayernu

2 miesiące temu
Marca: Dwóch najpoważniejszych kandydatów na nowego trenera Bayernu

W ostatnich dniach z podjęciem pracy w Bayernie łączono kilku trenerów. Według „Marki” największe szanse na zatrudnienie w Monachium mają Julen Lopetegui oraz Erik ten Hag.

Jeśli chodzi o tego pierwszego, „Mundo Deportivo” kilka godzin temu informowało, że dyrektor sportowy mistrza Niemiec, Hasan Salihamidžić, rozmawiał już z 52-latkiem. „Marca” prostuje nieco te doniesienia, podając, że w ostatnich dniach nie doszło do żadnego spotkania, ale Lopetegui faktycznie znajduje się na szczycie listy działaczy Bayernu.

Mimo że w zeszłym roku Hiszpan został szybko zwolniony z Realu Madryt, monachijczycy bardzo wysoko oceniają jego umiejętności szkoleniowe. Jak czytamy, Bayern już od pewnego czasu zbierał informacje na temat trenera.

Lopetegui odszedł ze wspomnianego Realu zaledwie po 14 spotkaniach. Madrytczycy zanotowali w nich tylko sześć wygranych. Przed przenosinami na Santiago Bernabéu prowadził on m.in. FC Porto i reprezentację Hiszpanii.

Ten Hag jest z kolei jednym z największych trenerskich zwycięzców obecnego sezonu. 49-latek doprowadził Ajax do 1/2 finału Ligi Mistrzów, gdzie amsterdamczycy wygrali pierwszy mecz z Tottenhamem 1:0. Do tego cały czas rywalizują oni o mistrzostwo Holandii, a już sięgnęli po krajowy puchar.

Holender pracuje w Ajaksie od końcówki 2017 roku. Warto podkreślić, że w latach 2013-2015 był on trenerem rezerw Bayernu.

Szkoleniowcem pierwszego zespołu monachijskiego klubu jest aktualnie Niko Kovač, ale jego odejście z Bayernu nawet w przypadku wywalczenia mistrzostwa Niemiec nie będzie wielkim zaskoczeniem.| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.