W PSG wrze. Neymar do Draxlera: Kim ty jesteś, żeby tak do mnie mówić?!

miesiąc temu
W PSG wrze. Neymar do Draxlera: Kim ty jesteś, żeby tak do mnie mówić?!

Po niedawnym finale Pucharu Francji Neymar dał do zrozumienia, że nie jest zadowolony z podejścia niektórych graczy Paris Saint-Germain. „Le Parisien” zbadało sprawę i przedstawiło nieco więcej szczegółów na ten temat.

- Musimy być mężczyznami. Musimy być bardziej zjednoczeni w szatni. Widzę młodych zawodników, którzy częściej używają ust niż uszu. Oni muszą więcej słuchać niż rozmawiać. Jeśli bardziej doświadczeni piłkarze coś mówią, oni odpowiadają. Mają coś do powiedzenia również, gdy głos zabiera trener. W ten sposób daleko nie zajedziemy - przyznał Brazylijczyk niecałe dwa tygodnie temu. Przypomnijmy, że PSG niespodziewanie przegrało w finale Pucharu Francji z Rennes po konkursie rzutów karnych.

Jak donosi „Le Parisien”, Neymar miał na myśli głównie Presnela Kimpembe. Brazylijczykowi nie podoba się postawa 23-letniego stopera PSG w ostatnim czasie. Francuscy dziennikarze piszą o dwóch wydarzeniach. Pierwsze miało miejsce przed wspomnianym finałem, przy okazji spotkania Ligue 1 z Nantes. Neymar, podobnie jak kilka innych gwiazd paryskiej drużyny, w nim nie grał. W przerwie meczu Thomas Tuchel miał użyć mocnych słów, mobilizując zespół. Gdy szkoleniowiec opuścił szatnię, Kimpembe dał do zrozumienia kolegom, by „nie słuchali tego, co mówi trener i po prostu dali z siebie wszystko”. Koniec końców paryżanie przegrali 2:3.

Podobna sytuacja miała miejsce w przerwie finału. Młodsi zawodnicy byli wtedy podobno bardziej zajęci jedzeniem i rozmową między sobą niż słuchaniem wytycznych Tuchela.

Po meczu ligowym z Montpellier (już po finale z Rennes, również przegranym przez PSG 2:3) Neymar pokłócił się z kolei z Julianem Draxlerem. 25-letni Niemiec miał skierować w stronę Brazylijczyka pewne uwagi dotyczące m.in. samolubnej gry napastnika, na co ten odpowiedział mu: „Kim ty jesteś, żeby tak do mnie mówić? Sam tylko się cofasz”. Piłkarze zostali szybko rozdzieleni przez sztab szkoleniowy i dyrektora sportowego mistrza Francji, Antero Henrique.ŹRÓDŁO
Le Parisien
TAGI: Neymar Brazylia Francja Niemcy Paris Saint-Germain FC Julian Draxler Presnel Kimpembe
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.1068 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.