OFICJALNIE: Dinamo Zagrzeb otwiera letnie okno. Wielki powrót!

miesiąc temu
OFICJALNIE: Dinamo Zagrzeb otwiera letnie okno. Wielki powrót!
fot. Dinamo Zagrzeb

Ivo Pinto postanowił wrócić do Dinama Zagrzeb. Informacja ta została potwierdzona przez chorwacki klub.

Wszechstronny zawodnik, który poza nominalną pozycją prawego defensora może także występować po przeciwległej stronie boiska, jak również zająć miejsce na prawym skrzydle, grał w Dinamie Zagrzeb przez dwa i pół sezonu. W tym czasie zdołał wystąpił w aż 112 spotkaniach i sięgnąć po kilka trofeów. Zimą 2016 roku Portugalczyk postanowił jednak poszukać nowych wyzwań i przeniósł się do Norwich City. Anglicy zapłacili za niego 3,7 miliona euro. 

Wtedy podpisał on umowę, która traci ważność 30 czerwca bieżącego roku. Tym samym bez żadnych konsekwencji mógł on negocjować z innymi klubami i ostatecznie doszedł do porozumienia z Dinamem Zagrzeb. 

Mistrzowie Chorwacji byli jedną z rewelacji Ligi Europy, gdzie nie przegrali w żadnym meczu grupowym. Teraz chcą pójść o krok dalej i wywalczyć przepustkę do Ligi Mistrzów. Ivo Pinto ma pomóc w osiągnięciu tego celu. 

29-latek podpisał trzyletni kontrakt, a tuż po tym powiedział: – Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę wrócić do Dinama. W tej chwili czuję się dobrze i to jest ważny moment dla mnie i mojej kariery. Spędziłem miłe chwile w Norwich City. Niezmiernie cieszę się, że angielski klub po trzech latach powrócił do Premier League i jest to coś naprawdę wyjątkowego. Teraz jednak odnowiliśmy naszą relacje z Dinamem, wróciłem i czekam na pierwszy występ. Zrobię co w mojej mocy, aby pomóc zespołowi w osiągnięciu kolejnych sukcesów.

W zakończonej przed tygodniem fazie zasadniczej sezonu 2018/2019 na zapleczu Premier League prawy obrońca wystąpił jedynie w trzech meczach. Dodajmy, że gracz ten ma na swoim koncie powołania do dorosłej reprezentacji Portugalii, w której jednak jak dotąd nie było mu dane zadebiutować.
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.