Polityk interweniuje. Petycja w sprawie Ziyecha: On musi zostać!

miesiąc temu
Polityk interweniuje. Petycja w sprawie Ziyecha: On musi zostać!

Lider holenderskiej Partii Pracy (PvdA) Lodewijk Asscher wystosował petycję w sprawie pozostania Hakima Ziyecha w Ajaksie.

Ajaks ma za sobą bardzo dobry występ w Lidze Mistrzów. Udało im się dotrzeć do półfinału tych rozgrywek, gdzie musieli jednak uznać wyższość lepiej dysponowanego Tottenhamu. Anglicy przeszli dalej dzięki większej liczbie bramek zdobytych na wyjeździe.

Sukces stołecznego klubu to przede wszystkim zasługa trenera oraz kolektywy. Ten sezon wykreował również pojedynczych bohaterów. Jednym z takowych jest Hakim Ziyech.

Reprezentant Maroko to objawienie tej edycji najważniejszych rozgrywek klubowych na Starym Kontynencie. W jedenastu meczach zdobył trzy gole i zanotował taką samą liczbę asyst. Nie dziwi zatem fakt, iż jego postawa przykuła uwagę ewentualnych nabywców i nie można wykluczyć, że skrzydłowy skusi się na jedną z ofert.

Od pomysłu chcą go odwieść kibice. Sprawy w swoje ręce postanowił wziąć jeden z polityków, a konkretnie lider holenderskiej Partii Pracy (PvdA), Lodewijk Asscher. 44-latek wystosował petycję, w której nawołuje do tego, by Ziyech pozostał w Amsterdamie.

- On nie musi odchodzić do żadnego innego klubu, bo już teraz reprezentuje świetny zespół. Proszę Ajax i Hakima: usiądźcie do rozmów na temat przedłużenia kontraktu. Niech ten zawodnik nadal cieszy nas swoimi występami — głosi pismo.

Pod petycją na ten moment (stan na 11 maja, godzinę 13:30) podpisało się blisko 16 tysięcy kibiców. Swoje poparcie w tej sprawie będzie można deklarować do 8 sierpnia.

26-latek jest wychowankiem Heerenveen. Później występował jeszcze w Twente, skąd trafił do Ajaksu w sierpniu 2016 roku za 11 milionów euro. Obecna umowa obowiązuje do 30 czerwca 2021 roku.


ŹRÓDŁO
Lodewijk Asscher
TAGI: Hakim Ziyech Ajax Amsterdam Holandia Maroko
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.