OFICJALNIE: Syn Ruuda Gullita podpisał pierwszy kontrakt

2 miesiące temu
OFICJALNIE: Syn Ruuda Gullita podpisał pierwszy kontrakt
fot. Wikipedia

Jak poinformował AZ Alkmaar, Maxim Gullit podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt.

17-latek zadebiutował ostatnio w występującej na zapleczu Eredivisie drużynie Jong AZ w meczu przeciwko FC Twente. Holender pojawił się na boisku w 71. minucie meczu, zmieniając Jorisa Kramera. 

Nowa umowa młodego defensora, która potrwa do końca czerwca 2022 roku, ma być nagrodą za tak wczesny pierwszy występ w drugiej drużynie AZ Alkmaar, o czym wspomniał zresztą sam dyrektor techniczny zespołu, Max Huiberts:

- Maxim jest silnym obrońcą o mentalności prawdziwego zwycięzcy – powiedział 48-latek dla oficjalnej strony „Kalmarów”. – Miło jest zobaczyć, że od czasu dołączenia do AZ już w półtora roku zademonstrował nam, jaki ma potencjał, i jak bardzo chciałby grać w pierwszym zespole. Zdecydowaliśmy docenić jego starania nową umową.

Radości z podpisania kontraktu nie krył również sam obrońca: - To wspaniały moment – wzruszył się. – Teraz chcę pracować jeszcze ciężej, aby w końcu wystąpić w pierwszym składzie. Odkąd jestem w AZ, wszystko potoczyło się bardzo szybko. Nie mógłbym wybrać sobie lepszego miejsca. Moim celem na tę chwilę jest zadomowić się w drużynie Jong AZ na stałe.

Maxim Gullit rozegrał w tym sezonie 22 spotkania w barwach AZ Alkmaar U19, notując dla zespołu jedną asystę. Na zapleczu Eredivisie, w Keuken Kampioen Divisie, wystąpił raz, we wspomnianym już spotkaniu z FC Twente. Do popularnych „Kalmarów” dołączył w 2017 roku z AFC Amsterdam, którego jest wychowankiem.| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.